حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی در پایانه‌های مرزی غرب و جنوب کشور تا پایان موج برگشت زائران اربعین حسینی

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی جهت ساماندهی، پذیرایی و تسهیل عبور و مرور زوار حسینی ازمرزهای کشور تا پایان موج بازگشت زائران در پایانه‌های مرزی غرب و جنوب کشور حضور خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بابیان این‌که احتمال دارد موج برگشت زائران اربعین حسینی نسبت به موج رفت افزایش یابد گفت: در سازمان تبلیغات اسلامی توجه ویژه‌ای به ساماندهی و پذیرایی از زائران در زمان برگشت شده است و تسهیل عبور و مرور زوار حسینی از مرزهای کشور در صدر اولویت‌ها قرار دارد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد قمی با اشاره به اهتمام ویژه مقام معظم رهبری در خصوص پیاده‌روی ایام اربعین حسینی افزود: این تصور که پیاده‌روی اربعین امسال به دلیل شلوغی، سخت‌تر شده است تصور صحیحی نیست و شاهد خواهیم بود که رونق حماسه پیاده‌روی اربعین هرسال بیشتر خواهد شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهارکرد: خوشبختانه امسال باوجود نقشه‌های شوم دشمنان و آماده نبودن برخی زیرساخت‌ها در عراق و برخی کمبودها نیز در ایران، شاهد حضور پرشور زائران هستیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه عمده فعالیت‌ها در عرصه خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی توسط مردم و موکب داران انجام‌شده است تصریح کرد: با توجه به این موضوع که امسال سفر زائران به کربلا زودتر آغاز شد، موج برگشت نیز زودتر شروع می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی به‌عنوان منصوب مقام معظم رهبری در سازمان تبلیغات اسلامی، شامگاه یکشنبه وارد اهواز شد و تا صبحگاه دوشنبه به بررسی وضعیت خدمت‌رسانی موکب‌ها و شرایط عبور و مرور زائران پرداخت.

گفتنی است، علاوه بر استقرار مدیران سازمان تبلیغات اسلامی در مرزهای کشور؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس این سازمان نیز تا پایان موج بازگشت زائران از عراق جهت بهبود نحوه ارائه خدمات به زوار ایرانی شرکت‌کننده در راهپیمایی بزرگ اربعین در پایانه‌های مرزی غرب و جنوب کشور حضور خواهد داشت.