پیاده‌روی جاماندگان اربعین در استان مرکزی برگزار شد

همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین در استان مرکزی برگزار شد.

حرکت جمعی مردمی با عنوان عزاداران جاماندگان اربعین حسینی امسال بیشتر از سال‌های گذشته است، هیئت‌‌ها و جمعیت‌های متعددی به‌ویژه در بقاع متبرکه و امامزاده‌ها برای برگزاری مراسم اربعین اعلام آمادگی کردند.

در بعضی نقاط پیاده‌روی به سمت امامزاده‌ها از جمله مسیر اراک به سمت امامزاده محمد عابد(ع) پیش‌بینی شده بود و با توجه به وحدت رویه موجود قرائت زیارت اربعین جزو دستورالعمل‌ها است و اقامه نماز جماعت و برنامه‌های سوگواری هم انجام می‌شود.

در سایر شهرستان‌ها هم در مراکز تجمعی امامزادگان گردهم‌آیی و برنامه‌های سوگواری اربعین حسینی با حضور باشکوه مردم انجام می‌شود.

زنان و مردان، پیر و جوان، دانشجو، طلبه و اقشار مختلف امروز با حضور در این پیاده‌روی ضمن عزاداری اربعین حسینی نوای یاحسین(ع) سرداده و با خاندان عصمت و طهارت(ع) در عزای حسینی همنوا شدند.

امروز و همزمان با روز اربعین مراسم پیاده‌روی با عنوان «جاماندگان از اربعین» از میدان فراهان اراک تا آستان مقدس امامزاده محمد عابد علیه السلام برگزار شد.

این مراسم چند سال است که با حضور گسترده مردم مؤمن و عاشقان و دوستداران اهل‌بیت(ع) برگزار می شود و این مراسم پیاده‌روی از ساعت 8 صبح روز شنبه با تجمع عزاداران در میدان فراهان آغاز و عزاداران با حرکت در مسیر و سینه‌زنی و زنجیرزنی تا مرقد مطهر امامزاده محمد عابد علیه‌السلام در غم شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش سوگواری کردند.

قرائت قرآن، برپایی مراسم مداحی، سینه‌زنی، سخنرانی و قرائت زیارت اربعین حسینی از دیگر برنامه‌های امروز بود.

در مسیر عزاداری و پیاده‌روی موکب‌های برپا شد که این موکب‌ها از محل نذورات مردمی و همچنین آستان مقدس امامزاده محمد عابد دایرگردید و از عزاداران پذیرایی شد.