آیت‌الله دری نجف‌آبادی: هفته وحدت نقطه عطف اتحاد مسلمانان برای مقابله با دشمنان اسلام است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: هفته وحدت در واقع به منزله راهبرد اصلی مسلمانان برای مقابله با دشمنان اسلام بوده که برگرفته از اتحاد و همبستگی است.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نمایندگی ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در محفل شعرخوانی آیینی و مقاومت شعرای استان مرکزی با اشاره به هفته وحدت افزود: هفته وحدت به عنوان یادگار امام خمینی(ره) از جمله برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و در واقع به منزله راهبرد اصلی مسلمانان برای مقابله با دشمنان اسلام بوده که برگرفته از اتحاد و همبستگی است.

وی اظهارکرد: هفته وحدت دربردارنده پیام اتحاد و برادری مسلمانان است و این نکته را به آنها یادآور می‌شود که همواره در سایه دستورات پیامبر و عترت پاک آنحضرت به مسیر خود ادامه دهند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: در شرایط کنونی دنیای اسلام، هر اندازه که همدلی و وحدت و اخوت میان مسلمانان افزایش یابد، بستر رشد و بالندگی آنها و همچنین ارتقاء مشترک فکری و اعتقادی جوامع اسلامی هم افزایش یافته و تقویت می‌شود.

دری نجف‌آبادی با اشاره به قرآن و سنت نبوی به عنوان اساس تمدن اسلامی و سرمایه عظیم مسلمانان بیان کرد: بهره‌مندی از این سرمایه و استفاده بهینه از آن باید در اولویت مذاهب اسلامی باشد به طوری که امور خود را با پیروی از سیره نبوی، تمسک به حبل‌الله و در سایه وحدت و همبستگی انجام دهند.

وی ادامه داد: وحدت و همبستگی جوامع اسلامی و ملت مسلمان در سایه عمل به دستورات قرآن و پیروی از سیره پیامبر(ص) محقق می‌شود و هفته وحدت بهترین فرصت برای اشاعه و ترویج سبک زندگی پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: استان مرکزی مهد مشاهیر و مفاخر بسیاری است و فعالان ادبی و شعرای این سرزمین باید خود را پرچمداران فرهنگ و اصالت این دیار بدانند و همواره بکوشند تا نام و آوازه سرزمین آفتاب در آسمان شعر و ادب ایران‌زمین بدرخشد.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: شاکله معنوی و بار محتوایی ادب آیینی سبب تمایز آن با سایر ادبیات مرسوم در زبان فارسی شده درحالی که این ادبیات از نظر ساختار لفظی و نمای بیرونی و نحوه استفاده از سبک‌ها، شگردها و آرایه‌ها تفاوتی با انواع دیگر ندارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سروده‌ها و اشعار آیینی سعی می‌شود تا نگرشی ساده از وقایع تاریخی بیان شود که شاعران استان مرکزی در این حوزه سرآمد دیگر استان‌ها بوده‌اند.