با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشورکتابخانه تخصصی هنر حوزه هنری استان کردستان افتتاح شد

کتابخانه تخصصی هنر حوزه هنری استان کردستان همزمان با آغاز هفته وحدت با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور افتتاح شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با حضور در پردیس سینمایی بهمن سنندج از این محموعه بازدید و کتابخانه تخصصی هنر حوزه هنری را در این مجموعه افتتاح کرد.

وی با مهم ارزیابی کردن توسعه فرهنگ کتابخوانی گفت: یکی از مهمترین ضروریات امروز جامعه هنری ارتقای دانش و آگاهی است که این دو از طریق مطالعه کتب خصوصاَ کتب مرجع میسر می‌شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشورافزود: اینگونه کارها نشان دهنده عمق نگاه و توجه مسئولین استان به کارهای زیربنایی است و امیدواریم حاصل این زحمات منجر به تحول و ارتقای توان هنری این استان هنرمند پرور شود.

حجت‌الاسلام قمی کردستان را یکی از استان‌های بسیار پیشرو در عرصه‌های مختلف دانست و اظهارکرد: رهبرمعظم انقلاب نگاه ویژه ای به این استان دارند و در توصیه های معظم له توجه به رفع محرومیت های کردستان توسط مدیران کشور به‌عنوان اصلی ترین اولویت ها همواره مطرح می‌شود.

*هنر کارتون و کاریکاتور به‌عنوان یک زبان بین‌المللی مورد توجه قرار گیرد

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی سپس با حضور در گالری سوره با گشایش نمایشگاه کارتون وکاریکاتور با موضوع وحدت اسلامی و انسجام ملی که حاصل تلاش هنرمندان کارتونیست استان است، گفت: هنر کاریکاتوریک زبان بین المللی و یکی از هنرهای بسیار مهم و تأثیرگذار است که باید به آن توجه بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: یکی از زیبایی های این هنر در جدی بودن نگاه هنرمند به موضوعات پیرامون است که سبب خلق آثاری طنز گونه می‌شود و با همراه نمودن مخاطب با خود در کوتاه ترین زمان پیام تأثیرگذار خود را بر ذهن جای می گذارد.

حجت‌الاسلام قمی با تقدیر از حمایت‌های حوزه هنری استان کردستان در اختصاص یک مکان ارزنده جهت فعالیت هنرمندان این عرصه اظهارکرد: اتفاقات بسیار خوبی در حوزه هنری استان کردستان رقم خورده است که در کمتر استانی می توان نمونه آن را یافت.

*تبلیغات سنتی روحانیون در جهت تأثیرگذاری لازم باید به ابزار و زبان هنر آمیخته شود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور سپس با حضور در استودیو صدا و تصویر مهر حوزه هنری با اظهار خوشحالی از امکانات در نظر گرفته شده در این مجموعه گفت: این استودیو با این امکانات مجهز و چشم انداز زیبایی که به مکان های اصلی و مهم سنندج نیز احاطه دارد می تواند به‌عنوان یکی از مراکز مهم در خدمت تولید آثار هنری ارزشمند وفاخر به کار گرفته شود و دیگر ادارات و ارگان ها از جمله صدا وسیما و سازمان تبلیغات اسلامی می‌توانند از این امکانات بهره لازم را ببرند.

وی با تأکید بر همکاری و هم افزایی ادارات و ارگان ها و نهادهای استان با مراکز هنری و فرهنگی افزود: کارهای دینی و تبلیغات سنتی روحانیون در جهت تأثیرگذاری لازم باید به ابزار و زبان هنر آمیخته شود و این ممکن نیست مگر بااین ارتباط دو سویه که هم هنرمندبه مسائل دینی مجهز و هم علماء از هنر به‌عنوان یک اصل مهم در تبلیغ مسائل دینی بهره‌مند شوند.

وی سپس با بازدید از سالن‌های مختلف پردیس سینمایی بهمن سنندج به صورت کامل درجریان امکانات آن قرار گرفتند.

*به روز سانی امکانات این مجموعه همواره مورد توجه قرار گیرد
وی چند منظوره بودن سالن های سینما را یک کار بسیار ارزشمند عنوان و افزود: در کنار توجه به سینما، توجه به دیگر هنرها از جمله تئاتر به‌عنوان یک هنر بسیار مهم باید در دستور کار قرار گیردکه خوشبختانه این موضوع بر اساس گزارش های ارائه شده به خوبی در این مرکز رعایت می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی با اشاره به تغییرات تکنولوژی یادآور شد: باید تلاش شود این همت انجام شده در احداث چنین مکان نمونه و زیبایی به صورت مستمر با تجهیزات مدرن و روز ارتقاء پیدا نموده که در نهایت منجر به کمک به امر توسعه استان در بخش های مختلف می‌شود.

*بخش اعظمی از نیازهای فرهنگی و هنری استان در پردیس سینمایی بهمن انجام می‌شود

در این دیدار امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان نیز در سخنانی با برشمردن امکانات پردیس سینمایی بهمن سنندج گفت: این پردیس بزرگترین پردیس سینمایی غرب کشور و مجهزترین سینمای کشور است که بخش اعظمی از نیازهای فرهنگی وهنری استان را پوشش می دهد.

وی با اشاره به حمایت های نماینده ولی فقیه، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از فعالیت های فرهنگی وهنری گفت: بخش اعظمی از اتفاقات انجام شده حاصل این توجه است و خوشبختانه مجموعه استان حمایت از فرهنگ وهنر را به‌عنوان یک عامل اصلی توسعه مورد توجه قرار داده اند.

مرادی با اشاره به دکتر نصراللهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان که در مجموعه حضور داشتند افزود: در کنار تمامی حمایت های انجام شده نگاه توسعه‌ای دکتر نصراللهی زاده به موضوع هنر و فرهنگ بسیار ما را کمک نموده و تمامی اتفاقات انجام شده در چند سال اخیر از جمله استودیو مهر، کتابخانه تخصصی هنر، سینما آزادی بیجار، تأسیس دفتر حوزه هنری در بیجار، گالری مهر شهرستان بیجار، دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن و.. . حاصل توجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی است که لازم می دانیم از تمامی حمایت هایی که صورت پذیرفته به صورت ویژه قدردانی نماییم.

وی با تأکید بر همکاری حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی گفت: خوشبختانه این همکاری از دیرباز وجود داشته و ما در حوزه هنری از مساعدت ها و کمک های سازمان در استان بهره برده ایم و ان شاء الله این مهم با هدایت های انجام شده گسترش لازم را پیدا نموده و سبب خلق اتفاقات مبارک در حوزه مسائل دینی و تبلیغی و هنری شود.