حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی:در مسیر آبادانی و رفع مشکلات کشور همه مسوول هستند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در مسیر آبادانی و رفع مشکلات جامعه همه مسوول هستند مسوولین حکومتی بیش از سایرین مسوولیت دارند بابت کوتاهی‌ها مسوول هستیم و باید جواب پس دهیم.

حجت‌الاسلام و السملمین محمد قمی در همایش پیامبر اعظم(ص) رهبری، اتحاد ملی و اقتدار امت اسلامی که با حضور وزیر کشور در مرکز بزرگ غرب کشور در سنندج برگزار شد، افزود: رسانه‌ها همیشه راست نمی‌گویند همه واقعیت را هم نمی‌گویند، بعضا سیاست‌مداران هم همینطور هستند.

وی اظهار کرد: سیاست‌مداران هم همین کار می‌کنند نه همواره راست می‌گویند و نه همه واقعیت را اما آنکه تاسی به سیره رسول‌الله کرده و اهل مجاهدت و صداقت و حقیقتا انقلابی است با مردمش صادقانه حرف می‌زند و صداقت پیشه می‌کند.

وی با بیان اینکه چنین افرادی با خدای خود عهد کرده‌اند که همواره صادق و راستگو باشند، تصریح کرد: مومن و مجاهد و انقلابی اینگونه است و هرکس به سیره رسول‌الله تاسی کرده، اینگونه است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه سیاست‌مداری رسول اکرم عین دینداری و توحید است، ادامه داد: رسانه‌های امروز یک تصویر را ارائه می‌کنند و بعضا سیاست‌مداران هم به آن دامن می‌زنند که شیعه و سنی در کنار هم مشکل دارند و مسائل امنیتی به وجود می‌آید و نگران کننده می‌شود، بگذارید فاصله بین روحانیون شیعه و سنی حفظ شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی اضافه کرد: این جلسه یک نماد خوب است بدون هیچ برنامه‌ریزی مسئولان علمای شیعه و سنی در کنار هم با اتحاد و برادری نشسته‌اند.

وی بیان کرد: مردم هم همینطور هستند، مردم برادرانه با هم زندگی می‌کنند این تعابیر شاید از دید قلیل ناشی شود،هم اندیشی و هم افزایی همه کسانی که به توحید باور و به رسالت حضر رسول معتد هستد متاسی از تعالی کتاب حق و سیره رسول‌الله حتما یک زندگی آباد محبت‌آمیز برادرانه در راستای مقاصدی که نبی رحمت پیش روی ما قرار داده‌اند است.

وی با عنوان اینکه پیامبر فقط برای آبادانی آخرت ما نیامده و دنیا را هم با مجاهدت در راه خدا آباد می‌کنیم، عنوان کرد: یکی از بهترین مصادیق افرادی که به سیره نبی مکرم اسلام عمل کرده‌اند، امام راحل بودند امامی که به فرموده رهبری، هنرها و برکات وجودی زیادی داشت و هنر بزرگ ایشان وحدت بود.

حجت‌الاسلام قمی ابراز کرد: اینکه کسی بتواند یک ملت را از شهر و روستاها در کنار هم قرار دهد و همراه و همسو کند، هنر بزرگی است.

وی تأکید کرد: رابطه ما با هم برادرانه است، دشمن مشترک و مسائل مشترک و وظایف مشترکی داریم و می‌خواهیم کشوری آباد بسازیم و گرفتاری‌های مردم را حل کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد: در مسیر آبادانی کشور و رفع مشکلات جامعه همه مسوول هستند مسوولین حکومتی بیش از سایرین مسوولیت دارند بابت کوتاهی‌ها مسوول هستیم و باید جواب پس دهیم.

وی یادآور شد: اگر وضعیت بسامان نیست و آنگونه که حق مردم ادا نشده است یعنی تقصیر و کوتاهی کرده‌ایم اما با تاسی از سیره رسول‌الله‌ قلب‌ها را به هم پیوند و ارادت‌ها را هم به پیوند خواهیم زد و قدم‌ها را برای ساختن یک ایرانی آبادی استوار خواهیم ساخت.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در پایان خاطرنشان کرد: به‌عنوان رئیس سازمان تبلیغات خادم علما هستیم و در این مسیر آنچه به عهده داریم کوتاهی نخواهیم کرد.