سید علی آقازاده:بیمارستان ولیعصر اراک تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار مرکزی با بیان اینکه پروژه بیمارستان ولیعصر اراک پیشرفت ۶۵ درصدی داشته است از پیش‌بینی افتتاح پروژه تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

سید علی آقازاده ‌استاندار مرکزی در بازدید از روند اجرایی پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک با اشاره به پیگیری روند پیشرفت فیزیکی پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک افزود: جلسات ماهیانه استانی در راستای بررسی روند پیشرفت پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک و حل  مشکلات درحال برگزاری است که این اقدام به پیشبرد کارها و پیشرفت پروژه کمک بزرگی داشته که البته خوشبختانه هماهنگی قابل قبول بین پیمانکار، دستگاه‌های اجرایی مرتبط، مشاور طرح ایجاد شده است.

وی اظهارکرد: روند پیشرفت پروژه روندی به نسبت مطلوبی بوده به طوری که پیشرفت کلی پروژه 65 درصد است و به نظر می‌رسد با اقدامات پیمانکار در جهت تامین امکانات و تجهیزات شامل سفارش و خرید تاسیسات، آسانسور، دیگ بخار، و سایر تجهیزالت زیرساختی، روند پیشرفت پروژه نسبت به قبل سرعت بیشتری بیابد.

آقازاده تصریح کرد: امیدواریم کار ساختمانی پروژه تا شهریور سال آینده تمام شود و همزمان کار تاسیسات نیز پیشرفت داشته باشد و با نصب تجهیزات، این بیمارستان در نیمه دوم سال آینده به بهره‌برداری برسد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: مذاکراتی در راستای کمک به پروژه با رئیس سازمان مدیریت کشور و وزیر بهداشت انجام گرفته که اعلام کردند اجازه توقف پروژه به علت مشکلات اعتباری را نمی‌دهند و تاکنون در عمل نیز این وعده محقق شده زیرا حساسیت لازم برای این پروژه در سطح ملی به وجود آمده است.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی که بیشتر پروژه‌های کشور با کمبود و مشکلات مالی مواجه هستند، پیمانکار بیمارستان ولیعصر(عج) اراک در مقابل هر میزان کار و پیشرفت، صورت وضعیت و مبلغ دریافت می کند و به لحاظ اعتباری تا پایان سال مشکلی برای پیشرفت کار وجود ندارد، برای سال 99 نیز مقرر است که اعتبار طرح کامل تامین شود و مشکلی برای پروژه بروز نکند.

آقازاده عنوان کرد: طبق تصمیمات اتخاذ شده مقرر است که ماهانه حدود 6 درصد پیشرفت پروژه حاصل شود و با احتساب پیشرفت 65 درصدی کنونی بیمارستان به نظر می‌رسد تا پایان سال به پیشرفت 80 تا 85 درصدی که عدد قابل توجه به شمار می‌رود برسیم.

استاندار مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: دغدغه‌ای که در جلسات قبل در خصوص تامین تجهیزات بیمارستان وجود داشت در این جلسه تاحدودی کمتر شده است چراکه اکثر تجهیزات مورد نیاز ساخت بیمارستان یا در مرحله ساخت است، یا قرارداد خرید آن منعقد شده یا خریداری شده است.