آیت الله دری نجف‌آبادی: اغتشاشات عراق نتیجه خباثت و نقشه مثلث شوم آمریکایی، رژیم صهیونیستی و آل سعود است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با اشاره به موضوع آتش زدن کنسولگری ایران در بصره گفت: اغتشاشات عراق نتیجه خباثت و نقشه مثلث شوم آمریکایی، رژیم صهیونیستی و آل سعود است.

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به حوادث اخیر عراق افزود: حوادث عراق توطئه‌ای دیگر از طرف دشمنان اسلام و تشیع بوده و نباید این مسائل را ساده دانست چراکه مردم عراق که مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشته و از جنگ‌های بسیاری عبور کرده‌اند حالا هم گرفتار چنین مشکلاتی شده‌اند؛ بنابراین مردم عراق باید با بصیرت و هوشیاری خود را از اغتشاش گران جدا کرده و قدر خود و کشورشان را بدانند. 

وی اظهارکرد: در این مسائل دست‌های پشت پرده بیگانگان قابل مشاهده بوده به طوری که این مسائل نشانگر آن است که راهی که ما پیش گرفته‌ایم راه درستی است و باید آن را حفظ کنیم، البته دشمنان ملت‌های منطقه هم بیکار ننشسته‌اند که در راس آن‌ها مثلث شوم آمریکایی، رژیم صهیونیستی و آل سعود بوده و معاندین و منافقین هم پادوهای آنان هستند.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: راه ترسیم شده توسط امام خمینی(ره) همان راه امام حسین(ع) است، و تضعیف این راه توسط هر کسی صورت بگیرد هم خیانت به اسلام و قرآن و آرمان‌های علوی و آرمان‌های شهداست، هم آب به آسیاب دشمن ریختن بوده البته راه ما مشخص است، چراکه راهی که ائمه هدی(ع) برای ما در عصر غیبت مشخص کرده اند مشخص است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: پذیرفتنی نیست تا در کشوری مانند عراق مرجعیت شیعه حاضر باشد برخی اراذل هر غلطی خواستند بکنند، در کشور خودمان هم همین‌طور است، شیعه بی حساب و کتاب نیست و سکان دار دارد و زمانی که مقام معظم رهبری چیزی را عنوان کردند باید با تبعیت از فرامین ولی امر مسلمین در مسیر اسلام ناب محمدی حرکت کرد که این کشتی نوح دارد و باید از او تبعیت کرد.

دری نجف آبادی با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با بسیجیان سراسر کشور بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با بسیجیان سراسر کشور از حضور با شکوه مردم کشور قدردانی و ملت بزرگ ایران را تکریم فرمودند که ما هم به نوبه خود از مردم ایران خصوصا مردم استان مرکزی قدردانی می‌کنیم.

وی ابراز کرد: در حقیقت اغتشاشات اخیر که به بهانه گران شدن بنزین و با سوء استفاده از مطالبات مردمی صورت گرفته بود، توطئه‌ای وسیع بود و صرفا اعتراض به افزایش قیمت بنزین نبود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریک روز نیروی دریایی تصریح کرد: نیروی دریایی ما با حضور قدرتمند و عزت آفرین در آب‌های مرزی و بین المللی از امنیت و اقتدار انقلاب اسلامی ایران دفاع می‌کند این درحالیست که  باید از مجاهدت تمامی قوای مسلح اعم از سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران تشکر کنیم و برای آنان از خداوند توفیق روز افزون را بخواهیم زیرا این امنیت و آرامش را مدیون آنان هستیم.

دری نجف آبادی تأکید کرد: نیروهای مسلح ما همواره بیدار بوده و اگر کوچکترین چیزی بخواهد از فضای کشور عبور کند از دید تیزبین نیروهای مسلح ما دور نمی‌ماند.

وی درپایان خاطرنشان کرد: همچنین نیاز است تا از مراجع اطلاعاتی کشور نیز تشکر کنیم که اطلاعات کشور را کاملا در دست داشته و به صورت شبانه روزی از امنیت این کشور دفاع می‌کنند و مردم نیز با این نیروها تعامل خوبی دارند.