آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی: هزینه بیمارستان‌ها سرسام‌آور است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با ابیان اینکه هزینه‌های بیمارستان‌ها سرسام‌آور است گفت: باید امور پیشگیرانه را تقویت کرد تا  هزینه‌های سرسام‌آور کنترل شود.

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در آیین آغاز عملیات اجرایی بخش پیوند مغز استخوان و مرکز تحقیقات بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک، با اشاره به کنترل هزینه‌های سرسام‌آور بیمارستان‌ها افزود: باید امور پیشگیرانه را تقویت کرد تا  هزینه‌های سرسام‌آور کنترل شود به همین سبب کسانی که در این بخش کار می‌کنند باید الگوی پیشگیری‌محور را جایگزین الگوی درمان‌محور کنند، زیرا با این روش نه تنها هزینه‌ها را کاهش می‌دهند بلکه ضررهای ناشی از الگوی قدیمی را به حداقل می‌رسانند.

وی اظهارکرد: باید برای استفاده از الگوی پیشگیری‌محور، الگوی تغذیه سالم را مورد توجه قرار داد، همچنین توجه به شاخص‌های امنیت غذایی نخستین گام در مسیر پیشگیری از انواع بیماری‌ها است به همین سبب است که مسئولان مربوطه باید برای این مهم برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: در ایران با پیروزی انقلاب اسلامی هم در استان مرکزی و هم در استان‌های دیگر زیرساخت استاندارد و با کیفیت درمانی ایجاد شد که این مهم سرمایه‌ای کلیدی و مهم است، به همین سبب مردم و همه آحاد جامعه باید قدر این موضوع را بدانند.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: بیمارستان آیت‌الله خوانساری در اراک یکی از قطب‌های درمانی سرطان در غرب کشور است به همین سبب باید به پرسنل این بخش درمانی توجه کرده و همچنین باید وسایل درمانی و تجهیزات آن به روزرسانی شده و توسعه پیدا کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید در استان مرکزی آمار افراد سرطانی مشخص شده و بعد از بررسی‌های علمی، عوامل موثر در پیدایش این بیماری در استان را پیدا کرده و نسبت به آن تجهیز شد.