سید علی آقازاده:مشکلات بیمه‌ای ایثارگران استان مرکزی پیگیری می‌شود

استاندار استان مرکزی گفت: با توجه به اهمیت برطرف شدن مشکلات بیمه‌ای و دریافت خدمات جانبازان و ایثارگران، استان نامه‌های متعددی به رئیس جمهور و معاون اول وی برای پیگیری این مشکلات ارسال و نشست‌های مختلفی را برگزار کرده است.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در نشست با اعضای شورای هماهنگی امور ایثارگران استان مرکزی افزود: دولت تعهداتی در زمینه ارائه خدمات به جانبازان و ایثارگران دارد که پیگیر اجرایی شدن برخی تعهدات عملیاتی نشده هستیم.

وی اظهارکرد: با توجه به اهمیت برطرف شدن مشکلات بیمه‌ای و دریافت خدمات جانبازان و ایثارگران، استان نامه‌های متعددی به رئیس جمهور و معاون اول وی برای پیگیری این مشکلات ارسال و نشست‌های مختلفی را برگزار کرده است.

استاندار مرکزی با بیان این که دولت در تلاش است که تا با برطرف شدن مشکل این قشر، آنها در مضیقه قرار نگیرند تصریح کرد: در این راستا یکی از مطالباتی که به‌صورت جدی در حال پیگیری است، پرداخت حق بیمه درمان این قشر است، بنیاد شهید و امور ایثارگران ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومان در مقوله بیمه درمانی کسری دارد.

آقازاده در پایان با اشاره به روز دانشجو نیزخاطرنشان کرد: امروز 16 آذر ماه، سالروز شهادت تعدادی از دانشجویان انقلابی است که خط سرخ خون این شهدا تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه دار بود.

مرتضی انصاری‌فر مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی نیز در این نشست گفت: جامعه ایثارگری با مشکلاتی مثل تعدد و کثرت قوانین، مشخص نبودن تکلیف قانونی در برخی موارد مربوط به حوزه ایثارگران در بخش خصوصی و کمبود اعتبار برای اجرای قوانین مواجه است.

وی افزود: باتوجه به اینکه شهدا و خانواده‌های آنها دین بزرگی بر گردن ما دارند، باید مشکلات این قشر بررسی و در کمترین زمان ممکن برطرف شود، هیچ‌گاه چراغ شهادت و ایثارگری در جامعه خاموش نمی شود و ما همگان نسبت به آنها تکلیف داریم.