روز دانشجو بهترین فرصت برای بازخوانی روحیه استکبارستیزی ملت ایران است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با صدر پیامی به مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو گفت: این روز بهترین فرصت برای بازخوانی روحیه استکبار ستیزی و استقلال‌طلبی ملت ایران است.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک باصدور پیامی به مناسبت 16 آذر روز دانشجو آورده است، روز دانشجو بهترین فرصت برای بازخوانی روحیه استکبارستیزی ملت ایران است که باید از سوی نهادهای آموزشی و فرهنگی در جامعه تبیین شود.

وی افزود: رویداد بزرگ و ماندگار 16 آذر 1332 که پیشران قوی و اولیه جنبش دانشجویی برای آگاهی بخشی و بیداری هم نسل‌های خود و نسل‌های بعد به منظور مبارزه با استکبار، استبداد و استحمار امپریالیسم شرق و غرب بود که با پیروزی انقلاب اسلامی به رشد و شکوفایی و بلوغ رسید.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه وقایع 16 آذر سال 32 تا پیروزی انقلاب، حوادث پس از آن و هم چنین تاریخ پر افتخار گذشته ایران بیانگر آن است که ملت ایران و سرآمد آنها دانشجویان متعهد و انقلابی نه تنها در منطقه بلکه در جهان به جهت دارا بودن بینش سیاسی و پیشرو در دانش روز و مشی الهام گرفته از انبیاء و ائمه معصومین بویژه آقا امام حسین(ع) و واقعه عاشورا این خوی استکبار ستیزی و استقلال طلبی را  در خود حفظ کرده‌ است، اظهارکرد: بدین سبب ثابت کرده است که این روش مبارزه با استکبار و حق‌طلبی، یک خاستگاه سیاسی ویژه و یا یک تاکتیک برای مکان و زمان مشخصی نیست، بلکه آرمان و هدفی است واقعی و عالی که باعث آگاهی و سعادت مردم ایران، منطقه و جهان خواهد بود.

آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: دانشگاه هر چند محل جوشش علم و دانش است اما از آن مهم‌تر محل پیدا کردن دید و بینش عمیق نسبت به مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جامعه خویش، منطقه، جهان و هم چنین مطالعه و یافتن دقیق معادلات سیاسی، اقتصادی و نظامی موجود و آینده‌نگری به تغییرات این معادلات در آینده سپهر سیاسی جهان امروز و فردا می‌باشد.

وی ادامه داد: بدین سبب دانشجو بویژه دانشجوی متعهد انقلابی در کنار تحصیل علم و دانش باید هم و غم بیشتری در عمق بخشیدن به دیدگاه‌های سیاسی، عقیدتی و دینی خویش، جامعه و جهان داشته باشد تا در بزنگاه‌های تاریخ بتواند نقش حقیقی و بی‌بدیل خویش را ایفا کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: روز دانشجو بعد از پیروزی انقلاب به برکت امام راحل(ره)، خون شهدا و رهبری رهبر معظم انقلاب به عنوان روز مبارزه با زیاده خواهی‌های استکبار همواره مورد توجه بوده و هرساله هرچه با شکوه‌تر برگزار شده است. 

امام جمعه اراک بیان کرد: دشمن شناسی، بصیرت در برابر دشمنان و نگاه به درون تنها راه پیروزی و ایستادگی در برابر دشمنان و فتح قله‌های علمی، پیشرفت و توسعه کشور است و مردم، روحانیت، دانشجویان و دانشگاهیان باید با اتحاد، وحدت و همدلی کوتاه‌ترین راه را برای رسیدن به پیشرفت و توسعه کشور انتخاب و در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری برای پیشرفت و توسعه کشور تلاش کنند. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: اینجانب روز دانشجو را خدمت تمامی دانشجویان و پویندگان علم و دانش در کشور و استان مرکزی تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون این قشر و توسعه علم، فناوری و پژوهشی کشور را از خداوند منان مسئلت دارم.