سید علی آقازاده:تسهیلات مناسب برای فعالان شهرک گلخانه‌ای امان آباد اراک فراهم شود

استاندار مرکزی گفت: به منظور رفع مشکل نقدینگی تولید کنندگان شهرک گلخانه‌ای امان آباد اراک باید تسهیلات مناسب برای آن‌ها فراهم شود.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه بازدید از گلخانه‌های امان آباد و جلسه بررسی مشکلات آن‌ها در اراک، افزود: با توجه به بازدید صورت گرفته از شهرک گلخانه‌ای امان آباد در اردیبهشت ماه ۹۷ می‌توان گفت از آن زمان تاکنون با پیشرفت‌های خوبی مواجه بوده است.

وی با بیان اینکه آب قلب تپنده این مجموعه است، اظهارکرد: با توجه به پیگیری‌های لازم، مشکل تأمین آب شهرک گلخانه‌ای امان آباد بر طرف شده و تولید رونق پیدا کرده است.

آقازاده تصریح کرد: طی صحبت با یکی از بانک‌های عامل در مورد شهرک گلخانه‌ای امان آباد تصمیم‌های خوبی اتخاذ شده است.

وی عنوان کرد: موضوع تأمین روشنایی این مجموعه از طریق اداره برق باید دنبال شود و نمی‌توان گفت کوتاهی در این حوزه صورت گرفته است زیرا اگر بعضی از قوانین ما به روز و اصلاح شده بود، با بسیاری از مشکلات در این حوزه مواجه نمی‌شدیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: وظیفه ما رونق تولید و حمایت از آن است، هر اندازه در این مجموعه تولید افزایش و بهبود پیدا کند صدها نفر مشغول به کار می‌شوند و ارز و صادرات کشور افزایش پیدا می‌کند.

وی ابراز کرد: یکی از معضلات و مشکلات شهرک گلخانه‌ای امان آباد نبود مجموعه بسته بندی است که می‌توان زمینه ساخت آن را با در اختیار قراردادن تسهیلات مناسب فراهم ساخت. همچنین از فردی با سرمایه گذاری چند میلیارد تومانی برای احداث سالنی به منظور ایجاد مجموعه بسته بندی و پایانه صادرات از استان به استان‌های دیگر می‌توان دعوت کرد.

آقازاده با بیان اینکه سرمایه در گردش برای تولیدکنندگان شهرک گلخانه‌ای امان آباد حیاتی است، یادآور شد: به منظور رفع مشکل نقدینگی این تولید کنندگان باید تسهیلات مناسب برای آن‌ها فراهم شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون همکاران جهاد سازندگی و کشاورزی استان و شهرستان‌ها، بانک عامل، سازمان آب منطقه‌ای و… برای رفع مشکلات شهرک گلخانه‌ای امان آباد تلاش کردند.