سید علی آقازاده: اخبار تعطیلی مدارس را نمی‌توان ۱۲ ساعت قبل اعلام کرد

استاندار مرکزی گفت: با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی در ساعات مختلف، تعطیلی مدارس طبق ضوابط و قوانین باید لحاظ شود و نمی‌توان این اخبار را ۱۲ ساعت قبل اعلام کرد.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به واگذاری سالن 22 بهمن به آموزش و پرورش افزود: با واگذاری این سالن امیدواریم که شاهد فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی در این سالن باشیم و در سه ماه باقیمانده سال نقشه‌ها نهایی و سال آینده شاهد عملیات اجرایی این سالن باشیم.

وی اظهارکرد: در این راستا لازم است که شهرداری مساعدت مورد نیاز را به منظور تسریع در صدور پروانه برای این سالن داشته باشد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در سال تحصیلی فعلی یکی از موضوعات چالش برانگیز در حوزه آموزش و پرورش، تعطیلی مدارس بر اثر آلودگی هوا و همچنین برودت هوا بود که اعتراض وزیر آموزش و پرور را هم به همراه داشت.

آقازاده بیان کرد: هرگونه تصمیم‌گیری درخصوص تعطیلی مدارس متاثر از کاهش دما و سرما براساس ضوابط آموزش و پرورش و با هماهنگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری باید باشد و در شهرستان‌ها هم با هماهنگی میان روسای آموزش و پرورش و فرمانداری‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری درخصوص تعطیلی مدارس باید براساس آیین‌نامه و ضوابط قانونی باشد ادامه داد: با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی در ساعات مختلف، تعطیلی مدارس طبق ضوابط و قوانین باید لحاظ شود و نمی‌توان این اخبار را 12 ساعت قبل اعلام کرد.

استاندار مرکزی با اشاره به تعطیلی مدارس کشور در فصل پاییز اضافه کرد: استان مرکزی در فصل پاییز در زمینه تعطیلی مدارس از استان‌های منظم بود و تعطیلی‌های ناشی از آلودگی هوا براساس میزان آلودگی اعلام‌شده توسط دستگاه‌های پایش اتخاذ می‌شد.

آقازاده با اشاره به حضور باشکوه مردم در تشییع سردار سلیمانی بیان کرد: این حضور یکی از بی‌نظیرترین بدرقه‌های سربازان یک کشور در تاریخ بود که جای قدردانی است چراکه مردم براساس وظیفه ذاتی و فطری خود چنین حضور باشکوهی را رقم زدند.

وی با اشاره به سقوط هواپیمای متعلق به خطوط هوایی اوکراینی در اثر خطای انسانی عنوان کرد: بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی داغدار شهدای کرمان و همچنین شهدای حادثه سقوط هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی اوکراین هستیم، گرچه این حادثه در اثر خطای انسانی اتفاق افتاد اما منشا آن شیطنت‌ها و مناقشات آمریکا در منطقه بود.

استاندار مرکزی ابراز کرد: بنابراین امیدواریم در نخستین فرصت، ابعاد پشت پرده این ماجرا و عوامل این سقوط برای جهانیان آشکار شود و همه جهانیان به پشت پرده آن پی ببرند.

آقازاده اشاره کرد: چراکه به اعتقاد برخی از دولت‌های همسایه آمریکا؛  اگر مناقشه آمریکا در منطقه نبود و سرباز بزرگ ولایت را به شهادت نمی‌رساند شاهد این اتفاقات تلخ نبودیم.

وی با اشاره به اعلام اشتباه از سوی سپاه پاسداران یادآور شد: صداقت و شفافیت عمل ارکان و مسئولان جمهوری اسلامی ایران در شجاعت مسئولان سپاه و بسیج با قبول مسئولیت این حادثه ثابت شد.

استاندار مرکزی با اشاره به سالروز تاسیس شوراهای آموزش و پرورش تأکید کرد: این شورا با وجود گذشت 28 سال از تاریخ شوراهای آموزش و پرورش، همچنان به عنوان کلید رفع مشکلات آموزش و پرورش موثر بوده و عملکرد آن قابل قبول است.

آقازاده در پایان خاطرنشان کرد: عملکرد استان در برگزاری نشست‌های شورای آموزش و پرورش مطلوب بوده و تصمیمات خوبی اتخاذ شده و امیدواریم با وجود تمام محدودیت‌ها بتوانیم مشکلات دانش‌آموزان و همچنین فرهنگیان را برطرف کنیم.