آیت‌الله دری نجف‌آبادی : مجلس باید در راستای اعتلا و پیشرفت کشور گام بردارد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با بیان اینکه مجلس باید در راستای اعتلا و پیشرفت کشور و خدمت صادقانه به مردم و محرومان گام بردارد بر لزوم مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش‌رو تاکید کرد.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به درپیش بودن انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی افزود: بیش از 7 هزار نفر در کشور صلاحیتشان توسط شورای نگهبان استان مرکزی مورد تایید قرار گرفت که ظرفیت‌های خوبی در جناح‌های مختلف دارد بنابراین امیدواریم با تبلیغات سالم و آگاهی بخشی همه جانبه نماینده اصلح انتخاب شود.

وی اظهارکرد: مجلس شورای اسلامی باید کانون اخلاق و ادب بوده و باید در راستای اعتلا و پیشرفت کشور و خدمت صادقانه به مردم و محرومان پیشتاز باشد بنابراین نمایندگان باید نقش اصلی را در رفع و کاهش مشکلات مردم ایفا کنند، در این راستا مردم کشور و استان مرکزی باید با حضور گسترده پای صندوق‌‌های رای مشت محکمی بر دهان دشمنان بزنند و انتظار ما این است که مردم در استان حضوری بیش از 85 درصدی در انتخابات داشته باشد.

دری نجف‌آبادی ابراز کرد: مجلس ما باید مجلس امانت داران و صداقت پیشگان باشد، بنابراین نمایندگان مجلس با ادای سوگند شرعی کار خود را آغاز می‌کنند و باید برای اقتدار و پیشرفت کشور و خدمت صادقانه به مردم و محرومین و نیازمندان و حادثه دیدگان تلاشی بی وقفه کنند.

دانشگاه شهید سلیمانی پایان ندارد

امام جمعه اراک با اشاره به چهلمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: شهید سلیمانی با شهادت خود سربلندانه عاقبت به خیر شد اما «ترامپ» رئیس جمهور دیوانه و قمارباز آمریکا با این جنایت، ماهیت پلید خود را نشان داد و اگر ما صدها میلیون دلار هم هزینه می کردیم نمی‌توانستیم این ماهیت را نشان دهیم، خون شهید سلیمانی با عظمت و برکت است و حتی این شهید سعید تا چهلمین روز شهادت خود افتخارآفرین ایران بود و سال‌های سال در تارک تاریخ خواهد درخشید چراکه دل‌های مردم را در سراسر جهان باهم یکی کرده است.

وی عنوان کرد: دانشگاه شهید سپهبد سلیمانی پایان ندارد زیرا در ارتباط با خداست و ارتباط با خدا بی‌پایان است، این شهادت‌ها برای ما درس بزرگ و مایه سربلندی و افتخار برای تحکیم انقلاب و وفاداری به اسلام است و ما نیز به این شهادت‌های عظیم افتخار می‌کنیم.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: چنین شهادت‌هایی برای کشور ما و اسلام مایه افتخار است، هرچند به سبب از دست دادن سپهبد شهید سلیمانی ناراحت و غمگین هستیم ولی افتخار می‌کنیم که اسلام، امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و مادران این سرزمین چنین سرداران رشیدی را تربیت کرده‌اند.

ضرورت الگوگیری زنان ایران اسلامی از فاطمه زهرا(س)

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرارسیدن سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن تأکید کرد: این روز را که مصادف با روز ولادت امام خمینی(ره) است به تمام مسلمانان تبریک می‌گوییم، حضرت فاطمه زهرا(س) اسوه حسنه است و باید از منش ایشان تبعیت کنیم چنانچه ائمه اطهار نیز از سیره ایشان تبعیت می‌کردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین زنان ایران اسلامی باید با الگوگیری از فاطمه زهرا(س) و ائمه اطهار و رعایت عفاف و حجاب به الگویی برای زنان جهان تبدیل شوند، حضرت فاطمه(س) الگوی دنیا و آخرت و اسوه حسنه و حجت کامله برای اهل بیت است.