حجت‌الاسلام والمسلمین روح الله حریزاوی؛گام دوم انقلاب زمینه ساز ترویج اسلام ناب در جامعه است

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی در جمع فعالان فرهنگی اردبیل گفت: گام دوم انقلاب، زمینه پیاده سازی اسلام ناب محمدی را در همه اجزای زندگی بشر فراهم می‌کند.

حجت‌الاسلام روح الله حریزاوی معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی در «همایش گام دوم انقلاب اسلامی، مقاومت جهانی» که به مناسبت بزرگداشت دهه مبارک فجر در سالن ولایت اردبیل برگزار شد، در سخنانی افزود: گام دوم انقلاب با حرکت جهانی مقاومت ارتباط مستقیمی دارد که در این میان وجود نفس زکیه و تربیت شخصیت های متعالی در مکتب انقلاب، امت را به سمت ظهور هدایت می‌کند.

وی حرکت جهادی را لازم پیمودن گام دوم انقلاب عنوان و اظهار کرد: رهبر ما مجاهد است و طبیعتا برای پیمودن مسیر گام دوم انقلاب و دستیابی به اهداف والای این امر مهم، باید جهادی عمل کرد و جهادی تربیت کرد در حقیقت مادران ما باید فرزندان جهادی تربیت کنند، فرزندانی همانند شهدای انقلاب و دفاع مقدس و شهید مقاومت شهید سردار سلیمانی.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلام، بر ضرورت بازطراحی نظام آموزشی در دانشگاه و حوزه علمیه تاکید و تصریح کرد: دانشگاه و حوزه های علمیه، باید بر اساس روحیه جهاد و مقاومت بازطراحی شود، نظام کنونی آموزشی مجاهد پرور نیست در حقیقت تقوا و مجاهده در طراحی های روانشناختی باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام حریزاوی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تزریق اسلام عاشورایی در جامعه، ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب، تاکید بر تزریق اسلام عاشورایی در جامعه دارند و این امر را در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان کردند و اسلامی را که امام خمینی (ره)، آوردند را مورد توجه قرار دادند که قطعا نیاز به بازنگری دارد. در حقیقت اسلام انقلابی و عاشورایی، اسلامی است که دائما در حال مبارزه با استکبار و طاغوت است و باید همگان بر این امر توجه و دقت لازم را داشته باشیم.

وی در ادامه پدیده مهم مدافعان حرم را مهم ترین بشارت پیروزی در جنگ نرم در کلام رهبر اشاره و بیان کرد: مقام معظم رهبری با بیان سه دلیل مهم، بشارت پیروزی بر جنگ نرم را اعلام کردند که پدیده مدافعان حرم و حضور جوانان دهه هفتادی در این راه مقدس، پدیده اعتکاف و حضور گسترده اقشار مختلف مردم و بحث انسان سازی و تحول روحی در مساجد کشور و نیز پدیده پیاده روی اربعین حسینی از عوامل مهم در پیروزی در جنگ نرم است که تمام معادلات دشمن را در تهاجم فرهنگی بهم ریخته و ما را پیروز میدان در جبهه مبارزه بر علیه افکار و عقاید دینی نموده است.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی در پایان سخنان خود، به مسئله مهم انتخابات اشاره و خاطرنشان کرد: ما در عصر کنونی حتی یک قدم نباید از ارزش های انقلاب کوتاه بیاییم باید همواره در صحنه باشیم. تمام ابعاد جامعه اعم از اقتصاد، فرهنگ، سیاست، امنیت و.. در گرو انتخابات است اگر به درستی اجرا شود بقیه موارد نیز بدرستی اجرا خواهد شد. لذا بایستی آگاهینه و با قدرت در صحنه حاضر شویم و آحاد مختلف مردم را توجیه و دعوت کنیم تا در مسیر گام دوم انقلاب و صحنه های مختف اعم از راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات همگان به صورت گسترده و پرشور حضور یابیم.