سید علی آقازاده: دستگاه‌هاي اجرايي استان مركزي تا پايان بارش‌ها آماده‌باش كامل هستند

استاندار مرکزی گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان به خصوص نهادهای عملیاتی و عضو شورای مدیریت بحران تاپایان بارش‌ها در حالت آماده باش قرار دارند.

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان افزود: میزان بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵۰ میلیمتر ارزیابی می‌شود و تا عصر فردا این مهم به ۱۰۰ میلیمتر خواهد رسید.

وی اظهار کرد: صبح امروز بازدیدی از نقاط مختلف استان و به خصوص شهر اراک با مدیران دستگاه‌های مربوطه انجام شد و شرایط سدها، بندهای خاکی، رودخانه‌ها و رودخانه شار اراک عادی ارزیابی می‌شود.

استاندار مرکزی ابراز کرد: تا کنون هیچ خسارت از نقاط مختلف استان در نتیجه بارش‌ها و نزولات آسمانی گزارش نشده اما با توجه به بارش ۵۰ میلیمتری و سیراب شدن زمین، از امشب احتمال روان‌آب‌ها و سیلابی شدن رودخانه‌ها وجود دارد که تمامی دستگاه‌های اجرایی باید آماده هر گونه اقدامات پشیگیری از ایجاد داشته باشند.

وی بیان کرد: تمامی زیربخش های ستاد بحران در ۱۲ شهرستان استان مرکزی باید با برگزاری نشست های درون دستگاهی آمادگی لازم و تدابیر موثر را برای مقابله با سیلاب احتمالی مهیا کنند.  

وی عنوان کرد: ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز برای بازگشایی معابر و جاده‌ها باید در شهرستان‌های مختلف ور حالت آماده باش قرار داشته باشند و شهرستان‌هایی که میزان بارش کمتری نسبت به دیگر نقاط استان دارند باید آمادگی پشتیبانی شهرستان‌های پربارش را داشته باشند.

استاندار مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری‌های استان وظیفه دارند ضمن حل مشکلاتی نظیر آب‌گرفتگی‌ها در محیط‌های شهری، در صورت نیاز، روستاهای نزدیک خود را نیز پشتیبانی کنند.