سهم استاندار مركزي از مقابله با كرونا: نوروز را در خانه جشن مي‌گيريم

استاندار مرکزی گفت: به عنوان یک شهروند در کنار سایر شهروندان کشور با توجه به رعایت موازین پیشگیرانه و اقدام برای شکست کرونا، عید امسال در خانه می‌مانیم.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در گفت و گو با ایرنا افزود: ویروس کرونا پس از قم در این استان مشاهده شد و تاکنون با تلاش‌های شبانه‌روزی مسوولان و همکاری مردم وضعیت این بیماری در استان مرکزی تثبیت شده است.

وی اظهارکرد: استان مرکزی نخستین استانی است که تاکنون توانسته وضعیت شیوع را به ثبات برساند و می‌توان گفت شرایط به نوعی در کنترل است.

آقازاده بیان کرد: اگر همکاری مردم روز به روز بیشتر شود و به توصیه‌ها توجه شود، ان‌شاالله شکست کرونا در این استان ظرف ۲ تا ۳ هفته آینده تحقق می‌یابد.

استاندار مرکزی ادامه داد: لازمه شکست کرونا همکاری لازم با یکدیگر است و انتظار است مردم خریدها، دید و و بازدیدها و سفرهای نوروزی خود را به بعد از کرونا موکول کنند و در خانه بمانند تا این بیماری ریشه کن شود.

آقازاده اضافه کرد: همکاری و همراهی مردم در استان مرکزی مناسب است و برنامه‌ریزی‌های خوبی در قرارگاه زیستی مردم صورت گرفته و در حال انجام است.

به گفته استاندار مرکزی، 62 درصد از مجموع بیماران کرونایی استان مرکزی به طور قطعی بهبود پیدا کرده اند و نقاهتگاه پیش بینی شده در استان نیاز به پذیرش

آقازاده عنوان کرد: تا سه روز پیش، استان مرکزی سومین استان درگیر کشور از نظر جمعیت سرانه بود که امروز پنجم فروردین ماه به رتبه پنجم کشور رسیده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اصناف نیز همکاری و فداکاری خوبی در راستای مقابله با این ویروس داشتند که جای تقدیر دارد.

تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در این استان تا ظهر روز (دوشنبه)  چهارم فروردین ماه ۹۹ به ۹۰۶ نفر افزایش یافت و تاکنون حدود ۵۵۰ نفر از آنان درمان شده اند.

 ۱۰۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در استان مرکزی نیز در منازل بستری هستند و تاکنون ۵۹ نفر نیز در این استان در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

نخستین مورد مثبت به کرونا در استان مرکزی پس از استان قم در اول اسفندماه سال ۹۸ مشاهده شد.

۶۰ درصد از فوت شدگان کرونا در استان مرکزی تاکنون مرد و ۴۰ درصد زن است و ۷۰ درصد فوت‌شدگان دارای سن بالای ۶۰ سال و ۳۰ درصد دارای بیمه زمینه‌ای بوده‌اند.