محمدحسن آصفری:صنایع استان مرکزی در تأمین بودجه مقابله با کرونا مشارکت می‌کنند / کمک ۵۰ میلیارد ریالی ایرالکو به علوم پزشکی اراک

منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم با بیان اینکه صنایع استان مرکزی در تأمین بودجه مقابله با کرونا مشارکت می‌کنند از کمک ۵۰ میلیارد ریالی ایرالکو به علوم پزشکی اراک خبر داد.

محمدحسن آصفری منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک ، با اشاره به ضرورت مشارکت صنایع در مبارزه به ویروس کرونا افزود: دربحث ویروس کرونا باتوجه به شرایط بودجه‌ای، دولت به تنهایی برای حل مشکل پاسخگو نیست، چرا که بحث کرونا یک دغدغه ملی است و همه بخش‌ها باید سهم خودشان در مبارزه با کرونا را مشخص و اجرایی کنند.

وی اظهارکرد: امروز صنایع استان نیز باید به سهم اجتماعی  خود در مبارزه با کرونا پرداخته و کارخانه‌های فعال همچون ایرالکو، پتروشیمی و پالایشگاه باید دانشگاه علوم پزشکی را در مبارزه با کرونا کمک کنند.

آصفری تصریح کرد: مقرر شده ایرالکو مبلغ 5 میلیارد تومان به حساب دانشگاه علوم پزشکی برای مبارزه با کرونا کمک کند، از صنایع دیگر هم چنین اقداماتی را انتظار داریم چرا که اعتبارات جزیی که در اختیار استان قرار دارد جوابگو حل اقدامات در مبارزه با کرونا نیست.

منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم ابراز کرد: ما از دولت گلایه داریم زیرا علی‌رغم‌ اینکه استان مرکزی جزو استان‌های شاخص در بحث ابتلا به ویروس کرونا است و آمار بالایی از درگیرشدن مردم این استان به کرونا وجود دارد، ولی اعتباری که از سوی سازمان برنامه و بودجه به این استان برای مبارزه با ویروس کرونا اختصاص یافته بسیار ناچیز است که انتظار داشتیم باتوجه به مشکلاتی که در استان و در مناطق حاشیه و روستاها وجود دارد سهم بیشتری به استان مرکزی اختصاص داده می‌شد.

آصفری عنوان کرد: متأسفانه امروز شاهد قیمت‌های نجومی و غیر استاندارد در مقوله محصولات بهداشتی که امروز نیاز اصلی مردم است هستیم و متأسفانه حتی در برخی موارد، بعضاً در مکان‌هایی غیربهداشتی و غیراستاندارد تولید و توزیع می‌شود بنابراین معتقدیم اگر بودجه کافی به ستادملی مقابله با کرونا اختصاص می‌یافت الکل، ماسک و دیگر موارد بهداشتی متناسب با نیاز مردم در اختیار بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از دولت انتظار می‌رود با توجه به موقعیت استان مرکزی به عنوان شاهراه مواصلاتی، توجه ویژه‌ای به استان در بحث مبارزه با کرونا صورت بگیرد البته اقدامات جهادی خوب و چشم‌گیری توسط مردم، روحانیون و بسیجیان در بحث مبارزه با ویروس کرونا در حال اجرا بوده که قابل تقدیر است بنابراین برای ریشه‌کنی این ویروس، همه باید پای کار باشند که انشالله این ویروس منحوس ریشه کن شود.