حجت‌الاسلام والملمین مصطفی جلالی : کیفیت برگزاری مراسم شب‌های قدر نشان دهنده قانون‌پذیری و فرهیختگی مؤمنین است

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: کیفیت بسیار بالای برگزاری مراسم شبهای قدر و رعایت تمامی اصول بهداشتی نشان دهنده قانون پذیری و فرهیختگی مومنین است.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی جلالی، معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به حفظ مسائل بهداشتی در مراسم شب‌های قدر افزود: شب‌های قدر، صحنه نقش‌آفرینی مردم در اجرای پروتکل‌های بهداشتی بود.

وی اظهارکرد: قانون پذیری و بسیج شوندگی مردم مؤمن که در بزنگاه‌های مختلف در خدمت اهداف اسلامی بود؛ در اجرای مسائل بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این شب‌ها نیز خود را به‌خوبی نشان داد که این اهتمام قابل د‌تقدیر است.

جلالی، با اشاره به گزارش‌ها و اخبار دریافت شده از سطح کشور، ابرازکرد: طی ویدئو کنفرانسی که با ادارات کل استان‌های سراسر کشور داشتیم، با خبر شدیم مراسم‌ معنوی شب‌های قدر به‌خوبی برگزار شد و کمترین ناهماهنگی و تداخلی نیز وجود نداشت که جا دارد از مردم فهیم، مؤمن و انقلابی تشکر کنیم.

*بسته ماندن مساجد با این سطح از قانون پذیری توجیهی ندارد

وی در مورد ادامه بازگشایی مساجد هم تصریح کرد: تجربه برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر به ما نشان داد که بازگشایی مساجد نیز مانعی ندارد و مردم به‌خوبی می‌توانند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند چراکه کیفیت برگزاری مراسم‌های مذهبی مؤید این خواست به‌حق مردم بود و موضوع بازگشایی مساجد می‌تواند ادامه داشته باشد و ضرورتی به بسته بودن مساجد، اماکن مقدسه و متبرکه نیست.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شب‌های قدر این نوید را به ما می‌دهد که مراعات و انجام پروتکل‌های بهداشتی در این اماکن نسبت به سایر مکان‌های دیگر نظیر اتوبوس‌ها، متروها، پاساژها و بازارها بیشتر انجام می‌شود.

وی با اشاره به محاسن و برکات مساجد در بحران‌ها عنوان کرد: وجود معارف اسلامی و حضور در مساجد و اماکن مقدسه و متبرکه علاوه بر تهدید نبودن آن‌ها؛ به بهداشت معنوی مردم نیز کمک می‌کند.

جلالی ادامه داد: در ماه‌های گذشته که مساجد، تکایا و حسینیه‌ها بسته بودند و محدودیت حضور اجتماعی در آن وجود داشت اما آن‌ها به‌عنوان پایگاه هم‌افزایی مردمی، در بحران کرونا نقش‌آفرینی کردند که باعث شده بود فضای همدلی و مواسات در مردم ایجاد شود.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد مساجد، تکایا و حسینیه‌ها به‌عنوان پایگاه‌های مردمی در مواجهه با بحران‌ها می‌تواند بازبماند و تقویت شود و با دعای مردم خیرخواه و متدین ایران اسلامی و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر همه مجاهدان اعم از بسیجیان، گروه‌های جهادی و همه مردم فهیم، شر این ویروس منحوس کنده شود.

جلالی در پایان از همه مردم با ایمان، هیئات، طلاب جهادی و گروه‌های جهادی که با نقش‌آفرینی مجاهدانه در برگزاری باشکوه مراسم‌های احیای شب‌های قدر حضور داشتند، قدردانی کرد.