حجت‌الاسلام حامد تقدیری:هدف اصلی مدارس صدرا تربیت مبلغ اسلام ناب است

مدیرعامل سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا  گفت: مدارس صدرا ۱۲ هزار دانش‌آموز دارد که باید سبک زندگی، نوع پیام، نوع رفتار، نوع دغدغه و فعالیت اجتماعی آن‌ها در مسیر رشد و تبلیغ اسلام ناب باشد.

حجت‌الاسلام حامد تقدیری مدیرعامل سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا  در حاشیه نشست مدیران‌کل استانی سازمان تبلیغات اسلامی و در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی این سازمان با تشریح نقش مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا افزود: آن اصلی را که امام راحل (ره) در مسیر انقلاب اسلامی به مردم آموختند این است که باید در مسیر رشد و تعالی اسلام که با هویت انقلاب محقق شده؛ حرکت کنند و همه برای تبلیغ و رشد اسلام در هر سن و جنسیتی فعالیت کنند و کار را برای گسترش اسلام انجام ‌دهند.

وی در ادامه اظهارکرد: در فرآیند انقلاب اسلامی نهاد‌هایی برای تبلیغ اسلامی تأسیس شدند اما وظیفه عمومی مردم برای تبلیغ اسلام از دوش آنها برداشته نشده است.

مدیرعامل سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا با اشاره به ظرفیت و نقش این مدارس ابرازکرد: مدارس صدرا ۱۲ هزار دانش‌آموز دارد که باید این دانش آموزان مبلغ و مبلغه اسلام باشند و سبک زندگی، نوع پیام، نوع رفتار، نوع دغدغه و فعالیت اجتماعی آن‌ها در مسیر رشد و تبلیغ اسلام ناب باشد.

حجت‌الاسلام تقدیری در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی در مدارس صدرا ۲۴۰۰ نفر از والدین و ۳۶۰۰ معلم و دغدغه‌مند عرصه تعلیم و تربیت تلاش می‌کنند تا با برنامه‌های مختلف، دغدغه‌های اسلامی و تبلیغی دانش آموزان را رشد داده و ابزارهای لازم مانند روش‌ها و محتوا را در اختیار آنها بگذارد و هر فردی به اندازه توان خود مسیر تبلیغ اسلام را به آن‌ها آموزش داده و راهبریشان کند.