محمد مهدی دادمان :لزوم توجه بیشتر به هویت اندیشگانی در فصل نوین حرکت حوزه هنری

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: توجه بیشتر به هویت اندیشگانی در فصل نوین حوزه هنری از اهم برنامه‌های ما به شمار می‌رود و در دو عرصه «شبکه‌سازی» و «رشد نیروی انسانی» باید دستاوردهای مهمی حاصل شود.

محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در نشست سراسری رؤسای مراکز استانی حوزه هنری و مدیران تبلیغات اسلامی استان‌های سراسر کشور با بیان این موضوع که اشتراک نظر در هر دو نهاد سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری بسیار بالاست افزود: باید از این اشتراک نظر برای تعالی زیست‌بوم هر استان استفاده شود و عدم استفاده از این اشتراک نظرها جفا در حق این دو نهاد است.

دادمان با اشاره به اینکه تغییر مدیریتی یک فرصت ویژه برای هم‌افزایی بین حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی است اظهارکرد: تبلیغ اسلام وظیفه همه آحاد جامعه است و بخش خوبی از آحاد مؤمنین می‌توانند از ظرفیت‌های هنری خود برای تبیین اندیشه اسلام ناب محمدی استفاده کنند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با تأکید براینکه هم‌افزایی میان سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری قدم اول است که باید به سرعت برداشته شود تصریح کرد: گام دوم آن است که با انجام کارهای عملیاتی زمینه را برای حضور هسته‌های مردمی فرهنگی فراهم کنیم همچنین در سند راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی،‌ تمهید تحقق راهبری زیست‌بوم فرهنگی-تبلیغی به‌عنوان مأموریت این سازمان آمده است.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی ابراز کرد: توجه بیشتر به هویت اندیشگانی در فصل نوین حرکت حوزه هنری از اهم برنامه‌های ما به شمار می‌رود و هویت اصلی حوزه‌های هنری استانی باید به سمت هویت باشگاهی حرکت کنند به این معنا که همزمان در دو عرصه «شبکه‌سازی» و «رشد نیروی انسانی» باید دستاوردهای مهمی حاصل شود.

رئیس حوزه هنری، توجه به حلقه‌های تولید و مصرف زنجیره تولیدات فرهنگی-هنری را از دیگر اولویت‌های حوزه هنری برشمرد و بیان کرد: امروز باید اذعان کرد که مسئله توزیع و اقتصاد هنر، از مسائل خطیر ما در حوزه فرهنگ و هنر به شمارمی‌رود همچنین اساسا هنر و محصول فرهنگی باید سمت مخاطب بایستد و هر کاری که انجام می‌دهیم باید یک پیوست اجتماعی برای آن داشته باشیم؛ پیوست اجتماعی یک ضرورت است و در دوره جدید حوزه هنری به آن توجه ویژه می‌شود.

محمد مهدی دادمان تأکید کرد: شیوه زیست جامعه تغییر کرده و باز هم رو به تغییر است و این تغییر به‌واسطه فضای مجازی است؛ توجه بیشتر به فضای سایبر جزء راهبردهای مهم حوزه هنری خواهد بود و باید حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی تا یک ماه آینده به یک تفاهم عملیاتی در سطح استان‌ها برسند.

وی در پایان سخنان خود به استفاده از تجربیات موفق در حوزه هنری اشاره و خاطرنشان کرد:‌ ما در دوره جدید حوزه هنری از تجربیات موفق تعامل فی‌مابین حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی نهایت استفاده را خواهیم برد.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به دوره جدید حوزه هنری اشاره و افزود: حوزه هنری تقویت شده و در راستای تقویت آرمان‌های انقلاب قدم بر می‌دارد و هم‌افزایی دو نهاد حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی بازوی قدرتمندی برای مردم و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خواهد بود.

وی به سخنی از امام راحل اشاره و اظهار کرد: تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی باشد.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حریزاوی معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درخصوص مبانی هنر گفت:‌ سازمان تبلیغات اسلامی باید مطالبه کند تا همه مسئولان درخصوص مسئله هنر به میدان بیایند.

حریزاوی به حضور محمدمهدی دادمان به‌عنوان رئیس جدید حوزه هنری اشاره و افزود: اولین قدم گام دوم تبلیغ برداشته شد و با وجود آقای دادمان گام دوم هنر را شاهد خواهیم بود.

حریزاوی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد:‌ این نشست یک نشست نمادین نبوده و ما در سازمان تبلیغات اسلامی آمادگی همکاری همه جانبه با حوزه هنری را داریم و ان‌شاءالله شاهد تحول در عرصه هنر خواهیم بود.

گفتنی است، در این مراسم رؤسای مراکز استانی حوزه هنری و مدیران کل تبلیغات اسلامی استانها به بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود در راستای هم افزایی هرچه بیشتر حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی پرداختند.