حجت الاسلام حسینی پور در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه مورخه 96/1/4در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود در مشهد مقدس در ابتدای سال جدید، سال گذشته را سال حضور آحاد ملت با بینش انقلابی در میدان بیان کرده و بر ادامه ایمان و حرکت انقلابی تاکید کردند.

وی افزود: ایشان سال پیش رو را به عنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام گذاری کردند و فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال باید به عنوان خط مشی اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و… مد نظر آحاد ملت از مردم و مسئولان قرار گیرد.

امام جمعه موقت اراک خاطرنشان ساخت: اصلی که رهبر معظم انقلاب در ابتدای سخنان خود بیان کردند این بود که دشمن قصد دارد در زمینه اقتصادی و با فشار وارد کردن به کشور، ضربه خود را وارد کند و کمبودها را به نظام نسبت دهد که باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.

حسینی پور تصریح کرد: طی چهار دهه اخیر که نظام جمهوری اسلامی در کشور استقرار یافته، زیر ساخت ها ارتقای فراوانی داشته و در ابعاد و موضوعات مختلف، خدمات بسیاری ارائه شده است.

وی ادامه داد: تک تک ما وظیفه داریم که در جامعه از اسراف و ریخت و پاش بپرهیزیم و این مساله از مهمترین تاکیدات رهبر معظم انقلاب است، همچنین امام سجاد(ع) نیز در این زمینه می فرمایند؛ پناه می بریم به خداوند از اسراف و از اینکه به اندازه کفاف امکانات در زندگی مردم موجود نباشد.

امام جمعه موقت اراک اضافه کرد: ما باید تولید داخلی را در کشور حمایت کنیم و در عرصه های مختلف تلاش کنیم خودکفا شویم، نه اینکه همه چیز را به کشور وارد کنیم و همچنین مصرف کنندگان نیز بایستی برای تولید داخلی ارزش قائل شده و تولیدات کشور را بر سایر محصولات وارداتی ترجیح دهند.

حسینی پور با بیان اینکه سرمایه در کشور ما کم نیست و اولین سرمایه ما نیروی انسانی و جوان های تحصیل کرده است، افزود: در حال حاضر پنج میلیون جوان در حال تحصیل و ۱۰ میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی در کشور وجود دارد که ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال و تولید در کشور هستند.

وی گفت: مسئولان و دست اندرکاران باید همت لازم را به کار گیرند تا بتوانیم به برنامه های مورد نظر در راستای رشد و پیشرفت کشور دست یابیم.

امام جمعه موقت اراک با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها که اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود، خاطرنشان ساخت: ما نظام جمهوری اسلامی را برگزیدیم و با وجود آن عزت یافتیم و امروز نیز طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، باید در انتخابات، افراد مدیر، انقلابی، شجاع و پرکار را برگزینیم.

حسینی پور افزود: امروز می بینیم که نورسیده کاخ سفید، برای مردم ایران تبریک می فرستد، این تبریک پشت پرده ای دارد؛ او تبریک می فرستد، اما مشاور همین فرد، گفته امیدواریم فتنه ای همچون ۸۸ در انتخابات ایران رخ دهد.

وی بیان کرد: آنها باید بدانند که ملت ایران هوشیار و آگاه هستند و پشت پرده این پیام تبریک را می دانند و با این اقدامات، سایر دشمنی های آمریکا را فراموش نمی کنند.

امام جمعه موقت اراک گفت: هر روزی از تاریخ انقلاب اسلامی را که ورق می زنیم می بینیم که گذشته ای پر از فراز و نشیب طی شده و تاریخ انقلاب از دهه چهل شمسی تاکنون پر از رشادت های افراد باایمان و انقلابی در مقابل دشمنان اسلام است.

حسینی پور اضافه کرد: خون های زیادی در این راه ریخته شد و شهدای بسیار تقدیم شد، بنابراین عظمت و اقتدار امروز ما ناشی از همان فداکاری ها است و باید همواره در مسیر حفظ انقلاب اسلامی گام برداریم.