بیانیه مدیر مسئول مشاوره دینی و امور دینی به مناسبت 13 آبان

حجت الاسلام احمد رضائیان مدیر مسئول مشاوره روحانیون و امور دینی بیانیه ای به مناسبت 13 آبان صادر کردند

متن این بیانیه بدین شرح است:

آبان هر سال، یادآور طنین فریادهای آزادی خواهی و عدالت گستری علیه سلطه بیگانگان، تسخیر لانه ی جاسوسی و تبعید امام راحل (ره) است که  جمعی از دانش آموزان عزیز آن را با نثار خون پاکشان در مقابل دانشگاه تهران عطر آگین نمودند.

یوم الله 13 آبان و وقایع آن از جمله نقاط عطف استکبار ستیزی و مبارزه همیشگی ملت ایران با آمریکاست که به گواه تاریخ از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون از هیچ جنایت و عناد و سنگ‌اندازی در مسیر رشد و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی فروگذار نکرده است.

13 آبان 58 یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی است که نماد خردمندی، درایت، عقلانیت و تجلی ظلم ستیزی جنبش دانشجویان مسلمان و نماد اعتراض قشر فرهیخته و نخبه دانشگاهی نسبت به دخالت های بیگانگان شده است.

امسال سیزده آبان حال و هوای دیگری دارد و آن مصادف شدن با سخنان بی‌ اساس برخی سردمداران غربی در مورد اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی و عدم پایبندی به قول‌ها و تعهدات آنان در مورد قوانین بین‌المللی و لزوم بازبینی در مورد عدم اعتماد به سخنان و و عده‌های ایشان است.

اگرچه امروز همگان شاهدند که نظام سلطه خوی شیطانی، خود را در لحن و کلام آشکار کرده و رییس جمهور آمریکا با وقاحت تمام، ملت بزرگ ایران را آماج توهین قرار می‌دهد اما مردم بصیر ایران و شاگردان مکتب اسلام ناب محمدی(ص) دیر زمانی است که به تبعیت از آیه شریفه “یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ بِطَانَةً مِّن دُونِکُمْ لاَ یَأْلُونَکُمْ خَبَالًا وَدُّواْ مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاء مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِی صُدُورُهُمْ أَکْبَرُ قَدْ بَیَّنَّا لَکُمُ الآیَاتِ إِن کُنتُمْ تَعْقِلُون” مکر و حیله‌های دشمن را می‌شناسند و به دشمن اعتماد ندارند و دریافته‌اند که پایانی برای خباثت‌ها و دشمنی‌های آمریکا و نوچه‌های اروپایی‌ها و منطقه‌ای‌اش وجود ندارد.

ما معتقدیم امروز هم مقاومت و ایستادگی در برابر سخنان بدون منطق، همچون دوران دفاع مقدس، بر همه واجب و لازم است. امروز قدرت‌های جهانی می‏خواهند ملت ایران و ملت‌های آزادی‌خواه را در همه دنیا، تحت تاثیر قدرت خود قرار دهند. دشمن، منتظر اظهار ضعف از طرف ملتِ است و ما نباید این فرصت و امکان را به او بدهیم که خیال کند در میان ما، ضعفی وجود دارد.

مردم ایران اسلامی بار دیگر با رهبر انقلاب اسلامی تجدید بیعت کرده و اجرای منویات ایشان را اولویت اصلی خود می داند و معتقدند جمهوری اسلامی برای گذر از این لحظات سخت و نفس‌گیر باید با توکل و امید به آینده در راستای تداوم انقلاب، این میراث عظیم امام و شهدا، تمام همت خود را به کار گیرند.

اینک در آستانه فرارسیدن سیزدهم آبان ماه ضمن گرامیداشت این روز و ادای احترام به ارواح طیبه شهدای دانشجوی پیرو خط امام و شهدای دانش آموز اعلام می‌داریم آحاد مردم با تبعیت از ولایت فقیه و سرلوحه قرار دادن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در راهپیمایی ضد استکباری 13 آبان شرکت خواهند کرد.

از آحاد ملت بزرگ ایران دعوت می شود تا با حضور پرشکوه خود در آیین‌های بزرگداشت سیزده آبان، دشمنان نظام را مأیوس و نور امید را در دل مستضعفان و آزادیخواهان جهان برافروزند.”