کاروان عزاداران شهادت امام صادق(ع) در استان مرکزی به‌راه افتاد

همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) مردم ولایت‌مدار سرزمین آفتاب با حضور در مرکز شهر در قالب کاروان غم در شهرهای این استان حرکت کردند.

در سالروز شهادت امام ششم شیعیان امام صادق(ع) رئیس مکتب شیعه براساس سنت هر ساله دسته عزاداری هیئت‌های عزاداری در استان مرکزی و شهر اراک در خیابان‌های این شهر و استان به عزاداری پرداختند.

در این کاروان طلاب ، روحانیون و جوانان با لباس مشکی در عزای صادق آل عبا رئیس مکتب شیعه جعفری به عزاداری پرداختند.

حرکت دسته عزاداری و سوگواری عزاداران شیخ الائمه(ع) در خیابان‌های مختلف شهر اراک آغاز و به سمت مصلی بیت‌المقدس اراک محل تجمع عزاداران امام صادق(ع) ادامه یافته و در دیگر شهرها هم مردم در قالب کاروان عزاداری به سوگواری پرداختند.

این مراسم عزاداری همزمان در مساجد و بقاع متبرکه استان مرکزی برگزار شد، براساس برنامه‌ریزی مسئولان در استان مرکزی قرائت دعا و توسل به ائمه اطهار و امام صادق(ع) از برنامه‌های این روز در استان است.

در این آیین روحانیون و سخنرانان درباره ویژگی های شخصیت والای ششمین پیشوای دینی شیعیان سخنرانی و ذاکران اهل بیت (ع) نیز در این عزا مرثیه سرایی کردند.

عده ای از مردم خداجو و ولایتمدار شهر اراک نیز با توزیع نذورات از عزاداران امام صادق(ع) پذیرایی کرده و ارادت خود به اهل بیت ( ع ) را ابراز کردند.

عموم مردم و دلسوزان اهل بیت(ع) نیز در این دسته عزاداری حضور یافته و طبق برنامه در پایان مراسم نیز مداحان و علما و سخنرانان با حضور در تجمع عزاداران به خطبه‌خوانی و سوگواری پرداختند.

این در حالی است که همزمان با ظهر شهادت نماز جماعت ظهر را عزاداران در صفوف به هم فشرده و به جماعت برپا کردند.

طلاب و روحانیون نیز با برپایی مراسم ویژه امام صادق(ع) مجالس عزای اهل بیت(ع) را از شامگاه گذشته آغاز کرده و امشب نیز عزاداران شب را در تکایا و حسینیه‌ها و مساجد بابرگزاری مراسم شام غریبان به سوگواری می‌پردازند.