سید علی آقازاده:
میانگین تخت‌های بیمارستانی استان مرکزی از سرانه کشور عقب‌تر و کمتر است

استاندار مرکزی گفت: میانگین تخت‌های بیمارستانی استان مرکزی از سرانه کشور عقب‌تر است.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در بازدید از روند ساخت بیمارستان ولیعصر(عج) اراک با اشاره به حمایت‌های بانک ملت از طرح‌های استان مرکزی افزود: از بانک ملت به سبب حمایت از طرح‌های استان مرکزی چه صنعتی و دیگر طرح‌ها سپاسگزاریم، همچنین به سبب حمایتی که از پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) دارند هم از این بانک کمال تقدیر را داریم، امیدواریم تا هفته آینده کارهای اداری این پروژه به اتمام برسد تا نخستین قسط پرداخت شود و اوضاع بهتر شود.

وی اظهارکرد: همچنین از تمام افرادی که در این پروژه جانانه زحمت می‌کشند، وظیفه داریم که در دوران خدمت، خدماتی را در حوزه خود ارائه دهیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بعضی اوقات انسان لذت می‌برد که درراستای انجام وظایف کاری انجام دهد، اما این کار سبب ارائه خدمات در سال‌های آینده هم می‌شود، بیمارستان از جمله این کارها است.

آقازاده بیان کرد: هم اکنون میانگین تخت‌های بیمارستانی استان از سرانه کشور عقب‌تر است و به نسبت جمعیت استان تعداد تخت‌ها کمتر هستند، این درحالی است که از استان‌های مجاور برای دریافت خدمات به استان مرکزی مراجعه می‌کنند.

وی عنوان کرد: راه‌اندازی این بیمارستان می‌تواند در زمینه ارتقاء خدمات پزشکی و غیر پزشکی بسیار موثر باشد که به طور حتم بانک ملت هم سهم بسیار خوب و ارزنده‌ای را در این کار بزرگ دارد.

استاندار مرکزی ادامه داد: این بیمارستان یکی از پروژه‌های مصداق همت عمومی است، سال‌های زیادی است که این پروزه آغاز شده و همه در این مدت در حد توان خود تلاش کرده و پیگیر موضوع بودند، امیدواریم سال آینده در همین ایام بتوانیم از این پروژه بهره‌برداری کنیم.

آقازاده اضافه کرد: قلب بیمارستانی مثل ولیعصر با 14 طبقه و مراجعه زیاد، آسانسور آن است که به طور حتم باید پیگیری شود تا بتوان با ارز دولتی آن را تهیه کرد.

وی ابراز کرد: این بیمارستان درحال حاضر با هزینه‌کرد ٦� میلیارد تومان اعتبار حدود ٦٥ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به منظور بهره‌برداری نیاز به حدود 100 میلیارد تومان اعتبار دیگر دارد.

استاندار مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: بیمارستان ولیعصر(عج) اراک با ظرفیت 250 تخت در صورت تأمین اعتبار لازم در پایان نیمه نخست سال ١٣٩٨ به بهره‌برداری می‌رسد.