سید علی آقازاده:
هم‌کاری میان شوراها و مدیریت شهری در استان مرکزی باید افزایش یابد

استاندار مرکزی گفت: هماهنگی و هم‌کاری میان شوراها و مدیریت شهری در استان مرکزی باید افزایش یابد.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در نشست هم‌اندیشی روسای شوراهای اسلامی استان‌ها افزود: استان مرکزی مهد علم، دانش، صنعت، حکمت، سیاست است، حضور اقوام‌های مختلف مثل یک نخ تسبیح در انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند که این نماد خوب انقلاب در این چهار دهه است.

وی اظهار کرد: کشور از لحاظ قومیتی، فرهنگی و آداب و رسوم دارای تنوع بسیار زیادی است که همه این تنوع قومیتی همچون دانه های تسبیح در کنار یکدیگر قرار گرفته و بر مبنای انقلاب اسلامی و آرمان‌هایش حرکت می‌کند، یکی از نهادهایی که این تنوع قومیتی و فرهنگی به خوبی در کنار هم جمع شده و در جهت آرمان‌های انقلاب اسلامی حرکت می کند، شوراهای اسلامی هستند.

آقازاده بیان کرد: شوراها نماد مردم سالاری است که در کشور رخ داده و باید از آن تمکین کرد، باید منتخبین مردم را در شان نظام جمهوری اسلامی و مردم سالار دینی بیشتر تقویت کنیم، این نشست می‌تواند یک حرکت خوب برای مرتفع کردن مشکلات باشد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دولت باید کمک کند تا بتوانیم زمینه ایجاد فرصت مناسب برای شوراها فرصت و هماهنگی داشته باشیم، باید در حوزه اختیارا شورا‌ها بحث شود تا شاهد کارآمد شدن این نماد مردم سالاری در کشور باشیم.

آقازاده ابراز کرد: شورای اسلامی در سطح استان، از شورای استان تا شورای روستاها از یک وحدت و انسجام خوبی همانند سایر استان‌های کشور بهره می‌برد، امیدواریم این هماهنگی و همفکری بین مسئولان مانند پلی در این شرایط کنونی سبب همبستگی و وحدت بیشتر شود.

استاندار مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت شوراها به خوبی استفاده کرد و در این راستا نیاز است برخی نواقص قانونی در حوزه اختیارات شوراها برطرف شود و دولت کمک کند این نواقص برطرف و فرصت مناسب برای شوراها جهت فعالیت های اثربخش و مطلوب فراهم شود.