سید علی آقازاده:
طرح دانشگاه آزاد درباره کانون خانواده پایدار مطلوب است

استاندار مرکزی با بیان اینکه طرح دانشگاه آزاد درباره کانون خانواده پایدار طرحی مطلوب است گفت: فعالیت‌های ورزشی استان مرکزی مطلوب و رضایت بخش نیست.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در هفتادو ششمین کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی با اشاره به ارائه طرح کانون خانواده پایدار از طرف دانشگاه آزاد اسلامی اراک افزود: باتوجه به خوب و مناسب بودن طرح از انجام این طرح استقبال و حمایت می‌کنیم، در همین راستا مجوزهای مربوطه با سرعت باید صادر شود.

وی اظهارکرد: مکانیزم یا همان راهکار اجرای عملیاتی این دهکده خانواده که کاملا نیاز استان است در کارگروه اجتماعی و دبیری اداره کل اجتماعی استانداری مرکزی انجام شود، در این راستا برخی از دستگاه‌ها مثل بهزیستی، آموزش‌وپرورش، ارشاد و بسیاری تشکل‌ها با این دهکده خانواد ه ارتباط داشته باشند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: یک امکانات بسیار خوبی مثل فضای دانشگاه آزاد که به مبلغ 600 میلیارد تومان است در در استان وجود دارد، دانشگاه آزاد با همکاری این کارگروه و استانداری برای ایجاد دهکده خانواده در اختیار گذاشته که می‌تواند استان در بسیاری از موارد مثل ازدواج، طلاق، جلوگیری از طلاق و راهنمایی‌ها کمک کند، مکانیسم اجرایی حتما باید رعایت شود، و دستگاه‌های ذی‌ربط برای اجرای این طرح ارتباط مستقیم را داشته باشد.

آقازاده با اشاره به با اشاره به زمینه‌های فعالیت ورزشی ابراز کرد: از زمینه فعالیت‌های ورزشی استان راضی نیستیم و فکر می‌کنیم استعدادهای استان در بحث فعالیت‌های ورزشی بسیار بیشتر از چیزی است که اکنون وجود دارد، این به این معنی نیست که متولی آن یعنی اداره ورزش و جوانان کوتاهی کرده و مقصر است بلکه متمرکز و در چارچوب نبودن فعالیت‌های پراکنده‌ای دستگاه‌ها مثل مثل شهرداری، یا دیگر دستگاه‌ها که مسابقات یا فعالیت‌های انجام می‌دهند هم نقش دارد.

وی ادامه داد: فعالیت‌های ورزشی چه در بحث حرفه‌ای و چه در بحث آماتور باید نظم بگیرند، به رغم آگاهی به مشکلات باید گفت شرایط در این زمینه خوب نیست، باتوجه به نیروی کارآمد اداره کل ورزش و پتانسیل دستگاه‌ها، ورزش کارگری، کمیسیون ورزش دانش‌آموزی، دانشگاه‌ها فعالیت‌ها به صورت پراکنده‌ای انجام می‌شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: فعالیت ورزشی در استان سازماندهی و ساماندهی شود و در یک کارگروهی در مجموعه سیاسی و امنیتی استانداری مشخص شود، برای داشتن نشاط اجتماعی، توسعه ورزش در همه رشته‌ها لازم است، در ورزش همگانی هرچقدر دستگاه‌ها بیشتر فعالیت کنند بهتر می‌توان از ظرفیت خوب استان استفاده کرد.

آقازاده زاده در پایان خاطرنشان کرد: برنامه سال 98 از هم‌اکنون در جلسات کارگروه تا حداکثر دو جلسه آینده تدوین و مصوب شود تا بدانیم فعالیت‌های ورزشی استان به چه ترتیب است.