سید علی آقازاده:
تولیدکنندگان و فعالان بخش دام و طیور استان مرکزی با مشکل تامین نهاده‌ها روبه‌رو هستند‌

استاندار مرکزی با بیان اینکه تولیدکنندگان و فعالان بخش دام و طیور استان مرکزی با مشکل تامین نهاده‌ها روبه‌رو هستند، گفت: مشکلات فعالان بخش دام و طیور استان مرکزی احاص و بررسی شد.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه نشست با مدیر کل و پرسنل دامپزشکی استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به روز دامپزشکی افزود: به مناسبت این روز دیداری با پرسنل دامپزشکی به همراهی پیشکسوتان و جهاد کشاورزی داشتیم، در زمینه اقتصاد مقاومتی در بخش دام و طیور یکی از نیازهای اساسی کشور تامین خوراک مردم است و پرورش دام و طیور می‌تواند ما را در تهیه غذای مردم در یک چهارچوب بسیار مطمئن به خودکفایی برساند.

وی اظهارکرد: در این جلسه تعدادی از تولیدکنندگان حضور داشتند که مشکلاتی را در این زمنه مطرح کردند، مثل تامین نهاده‌های دامی چه در بخش طیور و چه در بخش دام، البته در بخش نهاده‌های دام خوشبختانه بر اساس آمار کشور و استان تا پایان سال 97 مشکلی نیست و در حال تامین است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: اگر بخواهیم یک اطمینانی در زمینه تولید گوشت قرمز، سفید و آبزیان در استان داشته باشیم، حتما باید به فکر تولید و تامین این نهاده‌ها باشیم، هم اکنون چندین کارخانه تولید خوراک دام، طیور و آبزیان در استان تاسیس می‌شود که می‌تواند در جهت محکم کردن پایه‌های اقتصاد مقاومتی استان و کشور قدم بزرگی باشد.

آقازاده بیان کرد: در سه سال گذشته برای مقابله با آنفلو‌انزای فوق حاد که سبب تلفات بسیاری در کشور شد، با پیشگیری به موقع دامپزشکی، جهاد کشاورزی و ستاد مدیریت این موضوع در استان کمترین میزان خسارت را در میان استان‌ها داشتیم که نمونه دیگری از حضور مسئولانه دستگاه‌ها است.

وی در پایان با اشاره به نگرانی‌های افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ خاطرنشان کرد: هم اکنون در زمینه افزایش قیمت این دو نگرانی نداریم، هرچند تولیدکنندگان در زمینه تامین نهاده های دام و طیور نگران هستند، اما با توجه به برنامه‌های استان برای تامین خوراک دام و طیور تا پایان سال نباید نوسانی در قیمت مرغ و تخم‌مرغ داشته باشیم.