سید علی آقازاده:
ساختار فرمانداری ویژه ساوه به قوت خود باقی است

استاندار مرکزی گفت: ساختار فرمانداری ویژه ساوه به قوت خود باقی است.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی درحاشیه جلسه اقتصادمقاومتی استان مرکزی که به میزبانی شرکت پروفیل ساوه برگزار شد، با اشاره به امتیازات جلسه اقتصاد مقاومتی افزود: خوشبختانه اکثر مصوبات در جلسه ستاد اقتصادمقاومتی استان عملیاتی شده و یکی از استان‌های موفق در این خصوص هستیم و این به‌خاطر همکاری دستگاه‌ها و نشان از اوج مسولیت شناسی دوجانبه دستگاه‌ها و درک متقابلی که بین آنها وجود دارد.

وی اظهارکرد: به طور قطع مشکلات مطرح شده در جلسه اقتصادمقاومتی درسطح استان و بعضا در سطح کلان پیگیری می‌کنیم و امروز دومین جلسه درباره شرکت پروفیل در این شرکت برگزار و مصوبات خوبی صورت گرفته چراکه این شرکت 20 میلیون دلار سفارش لوله ازکشورهای حاشیه خلیج فارس داشت.

استاندار مرکزی بیان کرد:این درحالی است که به دلیل مشکلاتی که در ارتباط با ارزش افزوده و کارت گمرک این واحد تولیدی وجود داشت، مانعی برای دریافت مواد اولیه ازگمرک پیدا کرده بود که امروز این مشکل در این جلسه مرتفع شد زیرا 20 میلیون دلار علاوه بر ارزآوری برای این واحد از طریق صادرات به کشورهای منطقه در رونق تولید آن تاثیر داشته و همچنین در رونق اقتصادی استان مثمر ثمر خواهد بود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دراین جلسه همچنین مشکلات شهرصنعتی جدید ساوه که درخصوص زیرساخت ها بود بررسی شد.

آقازاده با واکنش نسبت به موضوع برداشته شدن فرمانداری ویژه از فرمانداری ساوه گفت: شایعات مربوط به حذف فرمانداری ویژه ساوه را تایید نمی‌کنم چون طرح این موضوع به سبب نامه‌ای است که از روی غفلت در وزارتخانه صادر شده و خوشبختانه مشکل حل شد و خودم نیز شخصا این موضوع را پیگیری می‌کنم.

وی ادامه داد: ما فرمانداری ویژه ساوه را به عنوان یکی از تشکیلات مصوب اداری استان تایید و تاکید می‌کنیم زیرا ساوه قلب اقتصادی استان و جزو لاینفک استان مرکزی و پرتوان درحوزه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی استان است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: به مردم‌ شریف ساوه اعلام می‌کنم فرمانداری ساوه باهمان تشکیلات اداری فرمانداری ویژه پیش خواهد رفت و به معاونان در استانداری اعلام کردم در مکاتبات فرمانداری ویژه و معاون استاندار قید شود بنابراین دراین خصوص نگرانی وجود ندارد.