‌‌آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی:
دولتی‌ها ‌این قدر پشت سر هم بخشنامه صادر نکنند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: دولتی‌ها باید توجه داشته باشند که این قدر بخشنامه پشت سر هم صادر نکنند تا همه چیز را به یکدیگر خلط کنند، آن هم این همه بخشنامه‌های ناهماهنگ که امیدواریم روال در این بخش اصلاح شود.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در دیدار پرسنل فرماندهی انتظامی استان مرکزی با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: همه ما در هر لباس و جایگاهی سرباز و جان برکف انقلاب اسلامی و مجاهدان برای زمینه‌سازی ظهور یگانه منجی عالم بشریت هستیم که البته باید همواره بابت این مسئولیت‌هایی که برعهده گرفتیم شکرگذار باشیم.

وی اظهارکرد: مادیات هیچ وقت برای انسان عزت و بزرگی نمی‌آورد بلکه اینکه گرهی از مشکلات مردم بگشاییم و مشکلی را حل کنیم بزرگترین عزت و داشته زندگی انسان قلمداد می‌شود بنابراین چنین خدمت‌گذاری برای مردم برای ما عزت و آبرو قلمداد می‌شود.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: امام راحل بارها فرمودند ما خدمتگزاران ملت هستیم و همین تاکید رهبرمعظم انقلاب بود و وقتی بزرگان انقلاب و رهبران عظیم‌الشان این نظام و انقلاب خود را خادم و خدمتگزار ملت می‌دانند ما نیز با تاسی به این بزرگان خود را خدمتگزار ملت می‌دانیم و در هر پست و جایگاهی که باشیم به این نوکری و خدمت به مردم افتخار می‌کنیم.

قوای مسلح، مولفه قدرت و اقتدار نظام اسلامی

امام جمعه اراک عنوان کرد: در طول تاریخ ایران تاکنون قوای مسلح ما این عزت و افتخار را نداشته و امروز به برکت خون پاک شهدا و تلاش‌های روزافزون به رغم تمام تخریب‌های دشمن مردم به قوای مسلح ما احترام گذاشته و آنها را عامل قدرت خود و کشور می‌دانند و قوای مسلح هم به خدمت زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و فرماندهی فرمانده معظم کل قوا که یک فقیه جامع الشرایط دینی است به خود افتخار می‌کند.

وی ادامه داد: امروز را با دوران شاهنشاهی اگر مقایسه کنیم می‌بینیم این عزت و جایگاه قوای مسلح قابل قیاس با دوره رضا شاه، شاهان قاجاری و پهلوی نیست و ما امروز قدرت بلامنازع منطقه هستیم که این قدرت دلگرمی برای دوستان و ترس در دل دشمنان قلمداد می‌شود و در واقع قوای مسلح ما از مولفه‌های اقتدار و قوت انقلاب و کشور هستند.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: باید در تمام حوزه‌های مجازی و فضای امروز از امنیت و توسعه امنیت در کشور مراقبت کرد و این مهم با دقت و مجاهدت به دست می‌آید بنابراین در راستای تحقق این مهم باید نقشه امنیتی استان مرکزی و کشور را فراهم آورد و تدوین کرد.

برای جلوگیری از تلاطم بازار باید به موقع اقدام می‌شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از برخی مشکلات اقتصادی در کشور تأکید کرد: البته باید توجه داشته باشیم در موضوع کامیون‌داران و مسائل ارزی و مالی تعلل‌هایی رخ داد و شاهد قصور در این حوزه‌ها بودیم و اگر قرار به تغییرات ارزی بود باید از ماه‌های قبل طبق یک برنامه و سند راهبردی اقدام می‌شد و موضوعات با مدیریت پیش می‌رفت نه وضع دلار، ارز، سکه و حتی محصولات سیفی اینگونه مشکل آفرین شوند.

وی ابراز کرد: نباید اینگونه به کشور شوک وارد شود این اشتباهی بود که در دولت قبل اتفاق افتاد و در این دولت هم شاهد چنین اتفاقی هستیم که این شوک و اقدام یکباره اشتباهی بود که اتفاق افتاد و باید برای حفظ قدرت پول ملی کشور اقدام به موقع و درستی می‌شد که راه آن هم پرهیز از افزایش نقدینگی و سیاست‌های درست مالی و ارزی است.

دری نجف‌آبادی گفت: ما هم قبول داریم دولت مشکلاتی مانند 43 هزار میلیارد پرداختی یارانه، میلیاردها هزینه صندوق‌های ورشکسته بیمه‌ای و موسسات مالی ورشکسته دارد ولی باید برای این مهم برنامه ریزی کرد.

عضو هیئت اندیشه‌ورز خبرگان رهبری بیان کرد: دولتی‌ها باید توجه داشته باشند که این قدر بخشنامه پشت سر هم صادر نکنند تا همه چیز را به یکدیگر خلط کنند، آن هم این همه بخشنامه‌های ناهماهنگ که امیدواریم روال در این بخش اصلاح شود.

وی عنوان کرد: دشمن بیکار ننشسته و مدام در حال پمپاژ تبلیغات سوء علیه نظام است هرچند کاری از پیش نمی‌برد ولی به هرحال باید در جریان کامیون‌داران، ارز نیمایی، موادغذایی، دارو و درمان به موقع اقدام می‌شد تا شاهد تلاطم در بازار نباشیم.

امام جمعه اراک در پایان با اشاره به گزارش اخیر فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در گزارشی از کشف و ضبط صدها کیلو موادمخدر خبر دادید که آنجا هم به شما گفتم قابل قبول نیست که تمام مسئولیت بردوش پلیس باشد و جای تعجب دارد که چرا باید ظرف 24 ساعت شاهد این حجم قاچاق موادمخدر باشیم باید تمام دستگاه‌های متولی پای کار باشند و یاریگر نیروی انتظامی در بخش برخورد با قاچاق کالا، ارز و مواد مخدر باشند.

انتهای پیام/ش