آیت الله دری نجف آبادی:
وحدت و انسجام ملی رمز خنثی‌ کردن فشارهای اقتصادی و فرهنگی دشمنان است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: وحدت و انسجام ملی رمز خنثی‌کردن فشارهای اقتصادی و فرهنگی امروز دشمنان است.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی افزود: لازمه فروپاشی تهدیدهای دشمنان و مایوس کردن آنها اتحاد و همبستگی در مقابل آنها است چیزی که منشا اصلی اقتدار و عظمت ملت ایران در 40 سال عمر با برکت انقلاب اسلامی بوده است و باید با الگو گرفتن از این وحدت و همبستگی فشارهای اقتصادی و فرهنگی امروز دشمنان را هم خنثی سازیم.

وی اظهار کرد: مدیران و فعالان اقتصادی در این برهه از زمان نقش به‌سزایی را دارند و با بهره‌مندی از تقوا، صداقت، وجدان کاری بالا تعهد، پرهیز از احتکار، احترام به حقوق مردم، پرهیز از گران‌فروشی و همچنین تکیه بر اخلاق‌مداری باید بتوانند تهدیدات دشمن را خنثی کنند و یاس و ناامیدی را در دل دشمنان بیندازند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: بنابراین این موارد از جمله موازین اسلامی هستند که باید با نوعی وسواس ویژه میان کسبه، فعالان اقتصادی و مدیران اقتصادی دنبال شود و شاهد نهادینه شدن این خصیصه‌ها در میان این قشر باشیم.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: ملت ایران در هر مسیر باید با پیروی از ولایت‌فقیه در راستای موازین اسلامی تلاش کنند، در واقع ولایت‌فقیه سرمایه بزرگی است که خداوند متعال این نعمت را بر مردم ایران ارزانی داشته و همان طور که با نگاهی در تاریخ انقلاب اسلامی مشخص است عزت و افتخار ملت ایران همواره به سبب بهره‌مندی از رهنمودهای امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بوده است.

مراقبت از بروز رذایل اخلاقی در جامعه اسلامی

وی ادامه داد: بنابراین ملت ایران باید همواره این سرمایه بزرگ و نعمت خدادادی را قدر بدانند و به منظور حفظ ارزش‌های نظام اسلامی و انقلابی حمایت و پشتیبانی از ولایت‌فقیه را باید سرلوحه برنامه‌ها و امور خود قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ابراز کرد: همچنین باید توجه داشته باشیم که دوری از خصایصی مانند تکبر، تعصب و حسد که از جمله آفات در کمین جامعه به شمار می‌روند را مورد توجه قرار دهیم زیرا این ویژگی‌ها اگر در جامعه وجود داشته باشد ارزش‌های والای انسانی و اسلامی را در معرض خطر تخریب قرار می‌دهند و منزوی کردن این رذیلت‌های اخلاقی به صورت آگاهانه باید مورد توجه احاد ملت ایران باشد.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: زیرا این رذایل اخلاقی و تعصبات خشک قومی، مذهبی و قبیله‌ای آسیب بزرگی برای جامعه بوده و مانع از وحدت و یکپارچگی که تنها راه مقابله با تهدیدات دشمنان است می‌شود و جامعه را از مسیر حفظ و صیانت از منافع ملی دور می‌کند.

همایش پیاده‌روی اربعین از جمله اجتماعات بزرگ و اعجازبرانگیز

وی با اشاره به اجتماع بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی گفت: همایش پیاده‌روی اربعین از جمله اجتماعات بزرگ و اعجازبرانگیزی است که پیام‌آور اتحاد و همبستگی و آزادی‌خواهی بوده و مهم‌ترین پیام آن اعلام قدرت و اقتدار جهان اسلام و تشیع در برابر استکبار جهانی و به‌ویژه دست نشانده دست ساخته استکبار یعنی گروهک ترویستی داعش است، برنامه‌ریزی برای این مهم باید مورد توجه تمام دستگاه‌های اجرایی باشد و آن را تکلیف واجبی برای خود بدانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی افزود: زیرا این اجتماع عظیم در هیچ جای جهان سابقه ندارد و فراگیری آن به گونه‌ای است که سالانه شاهد تقاضای شرکت در این آیین از سوی اقلیت‌های مذهبی هستیم که همه اینها بیانگر عمق و عظمت فرهنگ عاشورایی و تاثیرگذاری آن در جهان است.

دری نجف‌آبادی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین تامین نظم و امنیت این اجتماع بزرگ به‌عنوان یک تکلیف مهم باید مورد توجه تمام دستگاه‌های اجرایی باشد تا این اتفاق بزرگ و اعجاب‌آور در بهترین شرایط برای زائران برگزار شود.