آیت الله سپاسی آشتیانی :
ارتباط حوزه‌های علمیه و مجموعه آموزش و پرورش استان مرکزی افزایش می‌یابد

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی با بیان اینکه ۲۱۶ نفر مبلغ و مبلغه در سطح مدارس امین استان مرکزی فعالیت دارند گفت: ارتباط حوزه‌های علمیه و مجموعه آموزش و پرورش استان مرکزی افزایش می‌یابد.

آیت‌‌الله کاظم سپاسی آشتیانی مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی در همایش مبلغان و روحانیون مدارس امین استان مرکزی افزود: طرح مدارس امین طرح عالی و خوبی است و استان مرکزی از استان‌های پیشرو در این زمینه بوده و کارهای خوبی در آن انجام شده است و این جز به سبب این نیست که مدیران آموزش و پرورش استان خود از انگیزه دینی قوی برخوردارند و در این مسیر دلسوزانه عمل کردند و پرونده درخشانی را در این حوزه از آنها داریم و باید این فعالیت‌ها را گسترش دهند.

وی اظهارکرد: برخورد ما با دانش‌آموزان باید خوب باشد به گونه‌ای که خاطره دانش‌آموز از مربی خود شیرین‌ترین خاطره زندگی او باشد و نخستین ویژگی که مبلغ یا مبلغه باید داشته باشد داشتن برخورد خوب و نیکو است برخورد به جا و مناسب می‌تواند یک دانش‌آموز را در مسیر صحیح قرار دهد و عکس آن هم می‌تواند سبب قرار گرفتن دانش‌اموز در مسیر غلط شود.

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی تصریح کرد: لطایف فراوانی را در دین داریم شاید جوان توان کشش مباحث سنگینی را که عنوان می‌کنیم باید نکات و لطایف را برای جذب جوانان به‌کار ببریم و اسلام را سخت جلوه ندهیم که فکر کنند اگر بخواهند نماز بخوانند برای آنها سختی دارد.

سپاسی آشتیانی بیان کرد: از علم اهل بیت(ع) هیچ‌گاه دفاع نکردیم، دنیای غرب و غیرشیعه اگر چنین معلمانی داشتند قدر می‌دانستند اما ما از داشتن این همه کانون علم غافل هستیم، بنابراین باید در فضای روایات کار کنیم، نکته‌ها و لطایف را ببینیم و از آنها استفاده کنیم تا کام جوانان را نسبت به دین شیرین کنیم و دشمنان نتوانند این حقیقت را از آنها بگیرند.

وی ادامه داد: عمل شما قول شما را تایید می‌کند اگر جوان ببیند حرفی را که می‌زنیم خود به آن عمل می‌کنیم خودش جذب می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: 283 مدرسه امین در استان داریم که 216 نفر مبلغ و مبلغه در سطح این مدارس داریم که 74 نفر برادر و 142 نفر خواهر هستند و تعداد 412 اقامه نماز جماعت توسط این افراد اقامه می‌شود که برخی از آنها در دو مکان اقامه نماز دارند با همکاری، هم‌پوشانی و دلسوزی بیشتر می‌توانیم جوانان را هدایت و پایه‌های اعتقادی آنها را محکم کنیم به گونه‌ای طراحی‌های دشمن بی‌نتیجه بماند.

فعالیت‌های تربیتی در مدارس استان مرکزی افزایش می‌یابد

شهریار فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در این همایش گفت: مدارس امین طرح ارزشمندی است که باید این حرکت ارزشمند و قابل قبول را تا حد ممکن گسترش دهیم، همیشه شیرین‌ترین خاطرات ما در زمان تحصیل بوده که با رفتار خوب معلمانی عجین است که سبب آن خاطره در ذهن ما شده است.

وی افزود: بحث تعلیم و تربیت در رابطه با کسانی است که این آموزش‌ها هم در زندگی امروز انها اثرگذار بوده و هم بر حضور قانون‌مدار، اخلاق‌مدار و صحیح آنها در جامعه آینده موثر است و مدرسه کانون اصلی انتقال پیام‌های ما به متربیان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: آموزش و پرورش از مزیت خوبی برخوردار است و این مزیت حضور کانونی دانش‌آموزان در این نهاد بوده و مدرسه کانون اصلی است، زیرا بچه‌ها به صورت کانونی، اجتماعی و الزامی در اختیار آموزش و پرورش قرار دارند و در سنی هستند که بیشترین تاثیرپذیری را از مطالب و آموزه‌های ما دارند.

فولادوند بیان کرد: اهالی مدرسه با درک این رسالت بزرگ باید بدانند که هر رفتاری که با دانش‌آموزان دارند اثرات بلندمدتی را روی دانش‌آموزان دارد و با توجه به این موضوع رفتار با دانش‌آموزان باید مورد توجه ویژه باشد.

وی ادامه داد: در سیاست‌های کلی تابع سیاست‌های نظام تعلیم و تربیت برگرفته از نظام دینی و اسلامی خود باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی عنوان کرد: از مهم‌ترین شرایط حاکم بر کار مدرسه این است که همه عوامل یک‌صدا سیاست‌های آموزشی و تربیتی را اجرا کنیم و مدیر به‌عنوان هماهنگ‌کننده ارکان که راهبردی برای رسیدن به اهداف نظام است همه عوامل را هماهنگ کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد : رمز موفقیت در مدارس حفظ نقش الگویی معلم است، هر آن چه را که معلم قرار است به دنش‌آموز منتقل کند باید الگوی اجراشده آن در رفتار خود به نمایش بگذارد، بنابراین هر یک از معلمان و مبلغان متصل به این صفت نبودند بدانند که کارشان در تربیت و آموزش دانش‌آموز اثر نخواهد گذاشت.

به‌گزارش تسنیم در این همایش تفاهم‌نامه همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان مرکزی امضا شد و از پوستر مصباح‌الهدی هم رونمایی شد.