حجت الاسلام عبدالحسین معزی:
اقتدار ایران در سایه خون شهدا به دست آمده است

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران در سایه خون پاک شهدا به دست آمده است گفت: امروز ایران اسلامی‌ در اوج اقتدار و امنیت است‌.

حجت الاسلام عبدالحسین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور در حاشیه بازدید و افتتاح چند طرح هلال احمر در استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت امنیت امروز کشور افزود: امنیت کنونی کشور مرهون خون شهدایی است که با عزت و اقتدار در برابر دشمن ایستادند، مرور زندگی شهیدان و حرکت جاودانه آنها همواره درس مقاومت، ایستادگی و فداکاری می دهد.

وی اظهارکرد: باید یادمان باشد این امنیت به راحتی به دست نیامده است پس لازم است در حفظ آن اهتمام لازم را به کار گیریم، همچنان که هم اکنون می‌بینیم شهیدان این سرزمین سرلوحه و الگوی مقاومت برای سایرین هستند، یقینا شهیدان این مرز و بوم با الگوپذیری از آزادگی و ظلم ستیزی امام حسین (ع)، در برابر تجاوزات دشمن ایستادگی کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر عنوان کرد: خداوند متعال درباره خانه خدا می‌فرماید “هر کسی که وارد آن شود، امنیت دارد” این مسئله بیانگر اهمیت و جایگاه والای امنیت است و این درحالی است که امام صادق (ع) می‌فرمایند”اینکه اگر کسی وارد خانه خدا شود امنیت می‌یابد”، شرطی دارد و شرط آن ما هستیم و اگر عده‌ای در خانه خدا کشته می‌شوند، به خاطر آن است که ائمه اطهار (ع) مجریان امنیت خانه خدا نیستند.

وی اضافه کرد: در واقع دروازه ورود به دین عدالت و امنیت است و مهمترین شعار همه انبیاء و ائمه اطهار (ع) برقراری قسط و عدل بوده و مردم نیز از دروازه عدالت و امنیت وارد دین می‌شوند این درحالی است که به برکت رشادت و جانفشانی‌های رزمندگان اسلام کشورهای منطقه امنیت پیدا کرده‌اند، بنابراین تا زمانی که ناامنی‌های منطقه را مشاهده نکرده بودیم، تا این اندازه پی به اهمیت و برکات آن نمی‌بردیم و خوشبختانه امنیت بالای کشور کام مردم را شیرین کرده است.

معزی بیان کرد: اقتدار و امنیت کشورمان در سایه خون پاک شهدای والامقام رقم خورده و داشته‌هایمان را مدیون خون پاک شهدای والامقام هستیم که این مسئله تقویت و وحدت را در جامعه ارتقا می‌بخشد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستیم که با گذشت قرن ها از ایستادگی و آزادگی امام حسین (ع) و یاران با وفایش در حادثه عظیم عاشورا در برابر ظلم، جهل و دنیاپرستی، مشتاقان سرور و سالار شهیدان از سراسر جهان با درک آن حرکت جاودانه، این روزها با حضور در مراسم عظیم پیاده روی اربعین حسینی، به ندای حق طلبی سیدالشهدا(ع) لبیک می گویند.