سید علی آقازاده:
خانه فرهنگ اراک برای اهالی فرهنگ و هنر ایجاد می‌شود

استاندار مرکزی گفت: ایجاد خانه فرهنگ اراک کانون مناسبی برای حضور اهالی فرهنگ و هنر بوده و در واقع سبب تقویت فعالیت‌های فرهنگی توسط اهالی فرهنگ این شهر می‌شود.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در آیین گشایش خانه فرهنگ اراک افزود: با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی بالا در استان مرکزی و تعلق یک چهارم مشاهیر و مفاخر کشور به این استان، ایجاد مراکز و فضاهای فرهنگی در آن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و از ضروریات است.

وی اظهارکرد: زیرا مفاخر و اندیشمندان بسیاری در کشور داریم که هر کدام نقش مهمی را در سرنوشت کشور داشته و تاثیرگذار بوده‌اند که در واقع خاستگاه خیلی از آنها استان مرکزی بوده است به همین سبب توجه به فرهنگ در این استان باید مورد توجه ویژه باشد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: ایجاد خانه فرهنگ اراک از اقدامات ارزشمند در این راستا بوده که با توجه به پیشینه فرهنگی آن و همچنین سابقه فرهنگی بالایی که دارد، ضرورت ایجاد این خانه احساس می‌شد و امروز خوشبختانه شاهد افتتاح این خانه بودیم.

آقازاده بیان کرد: همه مسئولان به‌ویژه متولیان فرهنگی، شهرداری‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد موضوع ایجاد فضاهای فرهنگی را باید مورد توجه قرار دهند و به عنوان یک نیاز مهم و ضروری در سطح استان و به ویژه کلانشهر اراک همه تلاش خود را در این زمینه به کار بگیرند.

وی ادامه داد: شهرداری، مسئولان فرهنگی و تشکل های مردم نهاد باید همه تلاش خود را در راستای ایجاد فضاهای فرهنگی در استان مرکزی و به ویژه کلانشهر اراک به کار گیرند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: خانه فرهنگ اراک کانون مناسبی برای حضور اهالی فرهنگ و هنر بوده و در واقع سبب تقویت فعالیت‌های فرهنگی توسط اهالی فرهنگ این شهر می‌شود.

استاندار مرکزی در پایان با اشاره به اجتماع بزرگ اربعین هم خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان مرکزی در زمینه ارائه خدمات به زائران حسینی خوش درخشیده و میزبان مناسبی برای زائران بوده و خدمات ارزشمندی توسط موکب‌داران این استان در 10 روز گذشته ارائه شده است.