آیت‌الله دری نجف‌آبادی:
مراسم باشکوه اربعین بار دیگر توطئه‌های آمریکا را نقش‌برآب کرد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: مراسم باشکوه اربعین بار دیگر توطئه‌های آمریکا را نقش‌برآب کرد.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در دیدار با کارکنان سازمان اوقاف و امور خیریه استان مرکزی به‌مناسبت هفته وقف با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی اربعین افزود: راهپیمایی و حماسه اربعین مکمل جریان عاشورا و کربلا و احیاکننده این جریان است، اربعین حماسه سیدالشهدا(ع) را به‌رخ جهانیان می‌کشد و پرچم ‌امام‌حسین(ع) را بر فراز عالم برافراشته است.

وی اظهارکرد: در مراسم اربعین امسال موکب‌ها زحمات بسیاری کشیدند که جای تشکر دارد، علی‌رغم توطئه آمریکا درراستای کمرنگ جلوه دادن مراسم اربعین خوشبختانه امسال شاهد حضور پرشکوه مردم در این مراسم بودیم، نزدیک به 20 میلیون نفر از مسلمانان در این مراسم بزرگ که در تاریخ بی‌نظیر است شرکت کردند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: منظور از باکیفیت برگزار شدن مراسم اربعین این است که باید هرساله نقاط ضعف سال‌های گذشته احصا و برطرف شود، به‌منظور سهولت بیشتر در کار مردم استان، به‌منظور ثبت‌نام و اعزام برای پیاده‌روی اربعین، دفتر کنسولگری موقت عراق در اراک راه‌اندازی و 60 هزار ویزا صادر شد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: یکی از وظایف اوقاف فعالیت در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، زیارتی و سیاحتی و اقتصادی و حرکت درراستای توسعه اهداف این سازمان است تا بتوان خدمت‌رسانی بهتر درراستای رسیدن به اهداف جدید داشت.

وی ادامه داد: بخشی از مسئولیت‌ها امروز به‌عهده دولت است اما بخش دیگر را واقفان عهده‌دار هستند، سازمان اوقاف باید به‌عنوان یک الگو برای مردم جامعه عمل کند تا همه بتوانند به آن اعتماد کنند و گرایش بیشتری نسبت به وقف داشته باشند در نتیجه هرچه با پاکی و صداقت بیشتری به‌ویژه در شرایط فعلی اقتصادی و تحریم‌ها عمل شود در نتیجه اعتماد عمومی بیشتری جلب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به مجتمع خاتم‌الانبیا(ص) عنوان کرد: در این مجتمع هم‌اکنون 400 طلبه حوزوی از سراسر ایران و سایر کشورها مشغول به تحصیل‌ هستند، در ساوه هم زمینی در حدود هفت‌هزار مترمربع در امامزاده اسحاق(ع) برای ساخت مدرسه علمیه کلنگ‌زنی شده است، امیدواریم با کمک اوقاف بتوانیم آن را به‌ثمر برسانیم و یک مدرسه علمیه آبرومند بسازیم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در پایان خاطرنشان کرد: با همکاری اوقاف اقدامات بزرگی از جمله اضافه کردن تخت‌های بیمارستانی به بیمارستان آیت‌الله خوانساری انجام شده، امیدواریم اوقاف با استفاده از توانی که دراختیار دارد از تمام ظرفیت‌های موجود در راه اهداف واقفان استفاده کند، همچنین اوقاف می‌تواند در زمینه ترویج سبک زندگی اسلامی، تحقق توصیه‌های مقام معظم رهبری در رابطه با توانمندسازی جامعه، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، مصرف کالاهای داخلی و غیره نقش مؤثر داشته باشد.