آیت‌الله دری نجف‌آبادی:
نقشه‌های شوم استکبار و آمریکا علیه ایران هیچ‌گاه تحقق نمی‌یابد

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: نقشه‌های شوم استکبار و آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه تحقق نمی‌یابد.

آیت‌لله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان اراک افزود: استکبار جهانی برای ایران و منطقه نقشه‌های شوم بسیاری طراحی کرده که به رسمیت شناختن رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه، ایجاد اختلاف در جهان اسلام و برهم‌زدن وحدت امت اسلامی با استفاده از حیله و دسیسه‌ها و قرار دادن کشورهای عربی و منطقه در مقابل جمهوری اسلامی ایران برای تحقق اهداف شوم استکباری آن‌ها ازجمله این اقدامات است، هرچند هیچگاه چنین اهداف و حیله‌هایی تحقق نمی‌یابد.

وی اظهارکرد: این درحالی است که ما باید در مقابل این توطئه با بصیرت و تدبیر و اتخاذ تصمیمات لازم از یک سو در جبهه خارجی مقاومت و مجاهدت کنیم و در جبهه داخلی نیز با مجاهدت بر مشکلات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی با توسعه و ترویج فرهنگ اسلامی و تداوم آرمان‌های امام و رهبری با موفقیت و سربلندی از توطئه و دسیسه‌چنی دشمن عبور کنیم.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: بنابراین باید فرهنگ اسلامی را به درستی در جامعه پیاده کنیم و وقتی می‌گوییم فرهنگ اسلامی باید خود مجری این فرهنگ اعم از انصاف، صداقت و راستی باشیم چراکه دین اسلام دینی است که اخلاقیات را ترویج و نشر می‌دهد و باید مسلمانان خود مجری خوبی‌ها باشند.

امام جمعه اراک با اشاره به فرارسیدن هفته وقف بیان کرد: در هفته وقف قرار داریم که امیدواریم مسئولان سازمان اوقاف با جدیت در راستای امانت‌داری تلاش کنند تا از حیف و میل‌ها جلوگیری شود. این نهاد یک سازمان اجتماعی، انقلابی و دینی است که باید خدمتگذار جامعه باشد و کارهای خوب و با کیفیت و درعین حال با کمترین هزینه ممکن را اجرا کند.

دری نجف‌آبادی به موضوع هجرت پیامبر اسلام(ص) اشاره و عنوان کرد: یکی از مناسبت‌های پیش‌رو سالروز هجرت پیامبر است که منشأ تحولات عظیمی در طول تاریخ شده چراکه پیشرفت اسلام با هجرت، ده‌ها برابر پیشرفت اسلام با شمشیر است‌.

وی ادامه داد: طرحی به عنوان طرح هجرت داریم که مبلغان دینی با هجرت به نقاط مختلف به تبیین و ترویج فرهنگی و دینی و اسلامی در نقاط مختلف برای مردم اقدام می‌کنند، همین موضوع در ابتدای جهان اسلام نیز وجود داشت به طوری که پس از هجرت به مدینه این شهر به مدینه النبی تغییر نام یافت و پیامبر مسجد قبا و مسجد النبی را در این شهر بنا نهاد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به لیله‌المبیت اشاره و اضافه کرد: یکی از مناسبت‌ها موضوع شب لیله‌المبیت است که در ان شب امام علی(ع) در بستر پیامبر(ص) خوابید تا با گمراه‌کردن نقشه شوم کفار زمینه هجرت پیامبر(ص) را فراهم آورد. خدا در آیه‌ای از قرآن‌کریم به این مجاهدت و رشادت حضرت امیرالمومنین(ع) نیز اشاره داشته و از حرکت ماندگار امام علی(ع) به عنوان کاری بزرگ و حماسی یاد می‌کند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به هفته وحدت ابراز کرد: نام‌گذاری این هفته بسیار با مناسبت و باارزش است و سبب انسجام بیشتر مسلمانان می‌شود.

امام جمعه اراک به اتمام ماه محرم و صفر اشاره و بر ضرورت حفظ معنویت‌های این دوماه تاکید کرد و گفت: از همه خادمان، عاشقان و عزاداران امام حسین(ع) و ائمه معصومین در دو ماه محرم و صفر بابت برگزاری باشکوه عزاداری ائمه اطهار(ع) باید تقدیر کنیم چراکه این دو ماه ظرفی برای تعالی انسان‌ها‌ست و به تعبیر امام راحل(ره) هرچه امت اسلامی دارد از برکت محرم و صفر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید دستاوردهای این دو ماه، فرهنگ عاشورا و اربعین را حفظ کرد تا بتوان در ادامه سال با همان روحیه و عظمت و تجربه‌های بسیار گران‌سنگ آن، زندگی را ادامه داد. باید معارف دین که از گذشتگان به ما رسیده و این تجربه‌های گران‌بها را به نسل‌های آینده به ویژه نسل جوان منتقل کرد تا آیندگان نیز از آن بهره ببرند.