سید علی آقازاده:
بستر صادرات از استان مرکزی به کشورهای مختلف فراهم می‌شود

استاندار مرکزی با تعهد به ایرلاین‌های کشور گفت: بستر صادرات از استان مرکزی به کشورهای مختلف فراهم می‌شود.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه افتتاح خط پروازی اراک تهران در جمع خبرنگاران افزود: به همان گونه که وعده کرده‌بودیم و با تلاش‌هایی چند ماه‌ای که همه مسئولان و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام دادند نخستین پرواز تهران به اراک و بالعکس به وسیله هواپیماهای جدید ATR که از هواپیماهای برجام هستند افتتاح شد.

وی اظهارکرد: امیدوار هستیم که این بار این پرواز، دائمی و برقرار باشد، برقراری این پرواز حتما با حمایت مردم، دستگاه‌های دولتی، بخش خصوصی، کارخانجات تولیدی استان و غیره حتما ادامه می‌یابد، زیرا در طول هفته واحدهای اجرایی و صنعتی و غیره ماموریت‌هایی به تهران و بالعکس دارند، این پرواز فعلا هفته‌ای یک روز با چهار نوبت پرواز در صبح و عصر روز دوشنبه انجام می‌شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: اگر شاهد استقبال خوب از طرف مردم و واحدهای تولیدی و صنعتی انجام شود، حتما به تعداد پرواز در طول هفته اضافه می‌شود.

آقازاده با اشاره به برنامه‌هایی استان برای فرودگاه اراک ابراز کرد: همزمان با افتتاح پرواز رسمی تهران اراک و بالعکس، از یک شبکه آموزشی در فرودگاه اراک بهره‌بردای و افتتاح شد، این مدرسه آموزشی تنها برای استان مرکزی نبوده و برای کشور با حدود 10 فروند هواپیمای سبک برای آموزش خلبانی است.

وی ادامه داد: امیدواریم در آینده نزدیک یکی از ایرلاین‌های جدید کشور شرکت خود را در استان مرکزی و شهرستان اراک مستقر کنند، این مهم هم یکی از کارهای خوبی است که در استان در حال شکل گرفتن است، استان مرکزی علاوه‌بر این که ارتباطات بسیار خوبی با تهران و سایر شهرهای کشور دارد به لحاظ تولیدات صنعتی و کشاورزی مثل گل و گیاه می‌تواند برای خارج از ایران هم محصولات تولیدی خود را در زمینه‌های صنعت و کشاورزی صادرکند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: می‌توانیم گل و گیاه تولیدی در استان را به صورت مستقیم از استان مرکزی و فرودگاه اراک به کشورهای مختلف دنیا صادر کنیم، این امر در دستور کار قرار دارد، برنامه اعزام مسافران و زائرین به عتبات و کشور عراق و پروازهای حج تمتع سال آینده را با برنامه‌ریزی‌های در دست انجام شود، این امر نیازمند کمک سازمان حج و زیارت و سازمان هواپیمایی کشوری است.

آقازاده در پایان خاطرنشان کرد: پرواز‌های عتبات عالیات برای استان مرکزی بسیار مهم است، این تعهد را به شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها دادیم که حداقل پروازهایی که می‌گذارند به صورت 100 درصد صندلی‌ها و پروازها پر باشد، که این‌ها همه برنامه‌های خوبی برای استفاده از ظرفیت فرودگاه اراک برای توسعه اقتصادی و صنعتی استان نقش بیشتری داشته باشد.