سید علی آقازاده:
پرونده استان مرکزی در خدمات رسانی به زائران اربعین درخشان است

استاندار مرکزی گفت: پرونده این استان در خدمات رسانی به زائران حسینی در آیین معنوی اربعین در راهبردهای درون استانی، پایانه مرزی مهران و خدمات درکشور عراق درخشان است.

سید«علی آقازاده» استاندار مرکزی شامگاه سه شنبه در آیین تقدیر از موکب داران استان مرکزی در آیین معنوی اربعین حسینی، افزود: این استان در برنامه ریزی خدمات مطلوب و مشارکت خیران برای این ایین معنوی در کشور سرآمد است.

وی اظهارکرد: ارایه چهار میلیون 500 هزار وعده غذایی به زائران بدون اعتبار دولتی از ایران و عراق بخشی از اقدامات موکب داران استان مرکزی است که جای تقدیر دارد.

استاندار مرکزی بیان کرد: همایش بزرگ پیاده روی اربعین مهمترین و بزرگترین آیین مذهبی در تاریخ و مولد قدرت بی نظیر برای جهان اسلام است که می تواند گره بسیاری از مسایل و مشکلات جهان اسلام را باز کند.

آقازاده در پایان خاطرنشان کرد: اجتماع عظیم مسلمانان در اربعین حسینی(ع) هیچ جای جهان سابقه ندارد به طوری که امسال بیش از 15 میلیون زائر در این آیین معنوی شرکت کردند.

«خلیل نجفی» رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی نیز در این آیین گفت: 45 موکب از استان در ایام اربعین امسال به زائران حسینی خدمات رسانی کردند.

وی افزود: 14 موکب در مبادی ورودی شهرهای مختلف استان و مرز مهران، یک موکب در کاظمین، 12 موکب در مسیر نجف به کربلا، 12 موکب در نجف و بقیه نیز در کربلای معلی به زائران حسینی خدمات رسانی کردند.

نجفی در پایان خاطرنشان کرد: 250 هزار شب اسکان و توزیع چهار میلیون 500 هزار وعده غذای گرم بخشی از اقدامات استان مرکزی در ایام اربعین امسال است.