سید علی آقازاده:
نمایشگاه دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی در استان مرکزی برگزار می‌شود

استاندار مرکزی گفت: نمایشگاه دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی در استان مرکزی برگزار می‌شود.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در جلسه شورای راهبری و سیاست‌گذاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با اشاره به همکاری مسئولان در اجرای برنامه‌های دهه فجر افزود: با توجه به اهمیت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همه باید با امکانات موجود، همه آن چه که در توان است را برای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به کار ببریم.

وی اظهار کرد: مسئولان باید با یکدیگر همکاری و همیاری داشته باشند تا برنامه‌ها براساس چهارچوب منظم و مدون شده باشند، زیرا این برنامه در سراسر کشور با شکوه برگزار می‌شود، با توجه به این که در سال‌های گذشته سابقه برگزاری این مراسم در استان وجود داشته، استان به خوبی نقش خود را در اجرای برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و دهه فجر ایفا کرده است.

استاندار مرکزی ابراز کرد: با توجه به این که کمیته‌ها کشوری است و نباید از 13 کمیته کمتر شود، اما تعدادی کمیته می‌توانند با یکدیگر ادغام شوند، نکته قابل توجه این است که کمیته‌ها به هیچ وجه درخواست مبالغ از ستاد نداشته باشند و هر کمیته نیاز مالی خود را براساس وظیفه‌ای که دارد از منابع مالی خود تامین کند.

آقازاده بیان کرد: باید امکانات ایران در سال 57 و آمارهایی که در شاخص‌های توسعه، علم، صنعت و غیره وجود دارد را با سال 97 به عبارت دیگر چهل سال بعد از انقلاب مقایسه کرد که این کار از اهمیت بسیاری برخوردار است، به همین منظور تمامی کمیته‌ها باید این برنامه را در دستور کار خود قرار دهند.

وی عنوان کرد: باید توجه داشت که کارهای موازی کمیته‌ها سبب پایین آمدن کیفیت کار نشود، این مسئولیت برعهده دبیرخانه ستاد است زیرا مطمئن هستیم که کارهای موازی انجام می‌شود، به همین سبب باید جلوی آنها را گرفت که فیلتر آن بر عهده دبیرخانه ستاد است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: محور مهم و اساسی که از آن غافل شدیم، افتتاح پروژه‌های عمرانی است که شاه‌بیت ما در دهه فجر علاوه بر کارهای فرهنگی، افتتاح پروژه‌های عمرانی است که امسال باید این پروژه‌ها بیشتر از سال‌های گذشته باشد و حتما آمار بهتری نسبت به سال‌های گذشته داشته باشیم.

آقازاده ادامه داد: همه دستگاه‌ها مکلف هستند که تا پایان سال آینده، میزان پروژه‌های عمرانی و اقتصادی که قابلیت بهره‌برداری برای دهه فجر را دارد اعلام کنند تا جزو پروژه‌های دهه فجر قرار گیرد، فرمانداران شهرستان‌ها نیز باید این برنامه را داشته باشند زیرا موتور محرک برای برگزاری برنامه‌های دهه فجر امسال هستند، ستادهای مربوطه در شهرستان‌ها نیز باید این کار را انجام دهند.

وی اضافه کرد: با توجه به این که شعار امسال افتخار به گذشته و امید به آینده است، از ابتدای دی‌ماه در سربرگ‌ها آورده شود تا زودتر به استقبال این شعار برویم، زیرا این شعار انگیزه‌ای را در جوانان و دانش‌آموزان ایجاد می‌کند.

استاندار مرکزی تأکید کرد: با توجه به تبلیغاتی که در داخل و خارج از کشور به وسیله ماهواره‌ها و فضای مجازی انجام می‌شود، باید برنامه‌هایی را به کار برد تا جوانان را در مسیر انقلاب اسلامی قرار داد و آنچه را که در این انقلاب گذشته است برای آنان بیان کرد همچنین باید به جاذبه‌هایی که برای نشان دادن انقلاب به جوانان است توجه کرد تا به وسیله آن جوانان را به این سمت هدایت کنیم.

آقازاده افزود: امسال نیز دهه فجر با ایام فاطمیه مصادف شده است که نمی‌توانیم برنامه‌های شاد و مفرحی برای مردم داشته باشیم به همین سبب برای اجرای این برنامه‌ها در پارک‌ها و اماکن عمومی محدودیت‌هایی وجود دارد، با توجه به انطباق این دو رویداد دهه فجر و ایام فاطمیه باید نشاط معنوی داشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان‌ها و مرکز استان ایجاد می‌شود، به همین سبب بهتر است این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اراک برگزار و تبلیغات کافی برای این نمایشگاه باید انجام شود.