آیت الله دری نجف آبادی:
نظام سلامت از درمان‌محوری به پیشگیری‌محوری تغییر جهت دهد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: پیشگیری در حوزه سلامت، سرمایه زیربنایی کشور است، هزینه‌های سربار و کمرشکن درمان با تقویت امور پیشگیری قابل کنترل است و نظام سلامت کشور باید از درمان محوری به پیشگیری محوری تغییر جهت دهد.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در دیدار با اعضای موسسه خیریه حامی یار(کودکان سرطانی) با اشاره به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های پزشکی کشور افزود: متخصصان طیف زیادی از پزشکان کشور را تشکیل می‌دهند، این مهم خود یک افتخار بزرگ بوده که نشان از ظرفیت بالای علم و پژوهش در نظام پزشکی کشور دارد.

وی اظهارکرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، پزشکان پاکستانی و هندی با کمترین امکانات به مردم خدمات پزشکی ارائه می‌دادند، اما امروز بیش از 100 هزار پزشک با بهترین امکانات بیمارستانی و پیش‌بیمارستانی به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: پیشگیری در حوزه سلامت، سرمایه زیربنایی کشور است، هزینه‌های سربار و کمرشکن درمان با تقویت امور پیشگیری قابل کنترل است و نظام سلامت کشور باید از درمان محوری به پیشگیری محوری تغییر جهت دهد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین نیازهای کشور در توسعه بخش پزشکی، پژوهش به روز و کارآمد است، باتوجه به اهمیت این امر، مراکز درمانی استان باید به این واحد تجهیز شوند.

وی عنوان کرد: با توجه به این که نخستین مسیر پیشگیری از انواع بیماری‌ها، الگوی تغذیه سالم و توجه به شاخص‌های امنیت غذایی بوده، بر همین اساس نیاز است تا مسئولان ذی‌ربط در این زمینه ضمن برنامه‌ریزی، سرمایه‌گذاری هم داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: باتوجه به اهمیت پیشگیری، یکی از مهم‌ترین وظایف نظام پزشکی کشور، آموزش و فرهنگ‌سازی همگانی درراستای پیشگیری از انواع بیماری‌ها است که باید مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم و کلیدی در تکمیل و تجهیز اماکن پزشکی استفاده از ظرفیت و پتانسیل خیران حوزه سلامت است که باید مورد توجه مسئولان ذی‌ربط قرار گیرد.