سید علی آقازاده:
عاملان زکات در استان مرکزی تشویق شوند

استاندار مرکزی گفت: عاملان و مؤدیان زکات در استان مرکزی با هدف نهادینه شدن و اشاعه فرهنگ زکات در استان مرکزی تشویق شوند.

سید‌علی آقازاده استاندار مرکزی در همایش شورای زکات استان مرکزی افزود: استان مرکزی قبل از آن که یک استان صنعتی باشد یک استان موفق و سراسر کوشش در زمینه توسعه کشاورزی است، استان مرکزی در زمینه کشاورزی، بهره‌برداری‌های کشاورزی در رده‌های مختلف تولید یکی از تولیدکنندگان و استان‌های خوب و بسیار عالی کشور بوده و دارای مقام و جایگاه ممتازی است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: هر کجا که بحث نماز است اسم زکات هم وجود دارد، خداوند همه موارد و مسائل اسلام را به وسیله پیامبر(ص) ابلاغ کرده و پیام‌ها هم در قرآن ثبت شده است، زکات یکی از مواردی است که خداوند در همه ادیان به ویژه اسلام آن را برای اداره امور جامعه و مسائل‌ و فعالیت‌هایی که در راستای کمک به افراد نیازمند است مشخص کرده، زکات یک فریضه در همه ادیان است و همه پیروان ادیان هم به خوبی این فرضیه را به انجام رسانده‌اند.

آقازاده ادامه داد: در بسیاری جوامع زکات وجود دارد، کشاورزان و بهره‌برداران استان و کشور که در سایه نظام جمهوری اسلامی زندگی می‌کنند به ویژه بعد از انقلاب اسلامی که سیاست ما که دیانت است را مورد توجه قرار داده‌اند.

استاندار مرکزی بیان کرد: امروز افراد جامعه به واسطه یک فریضه الهی به نام زکات به وسیله کشاورزان معیشت می‌کنند و این زیباترین و با احساس‌ترین اقدامی است که در یک جامعه دینی و الهی شاهد آن هستیم، همه باید تلاش کنیم که این فریضه را بسیار بهتر از گذشته در کشور انجام دهیم، استان مرکزی در زمینه زکات از میانگین کشوری پیشی گرفته است.

وی عنوان کرد: این موضوع به بوده گونه‌ای که سال گذشته 40 درصد رشد در عایدات زکات را داشتیم اما در استان مرکزی به 65 درصد رسیده است که نشان دهنده میزان پایبندی و تعهدی است که همه در استان مرکزی به خوبی عملی کرده‌اند.

آقازاده در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با تلاش‌های انجام می‌شود بتوانیم کارنامه زکات را هر سال بهتر از سال گذشته داشته باشیم.