سید علی آقازاده:
آمادگی داوطلبان و امدادگران هلال احمر استان مرکزی باید افزایش یابد

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه آمادگی داوطلبان و امدادگران هلال احمر استان مرکزی باید افزایش یابد گفت: استفاده از ظرفیت‌های مردمی در مموعه هلال احمر استان مرکزی افزایش یابد.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در همایش نکوداشت خدمات داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی افزود: استان مرکزی زادگاه مردان و زنان بزرگی است که در طول تاریخ معرفی شده و اقدامات بزرگی انجام داده‌اند، امروز سالروز شهادت بزرگ مرد سیاست ایران امیرکبیر فراهانی است که در طول زندگی خود به‌ویژه در دوران صدارت خود اقدامات ارزنده‌ای انجام داده و در زمانی که مسئولیت کشور با افراد بی‌اطلاع از دنیا و کشور بود به مردم و کشور امداد رساند، هنوز هم اگر یک رژیم بی‌اطلاع و ستمگر بر روی کار باشد مردان و زنانی هستند که برای کشور دلسوزی کرده و نگران گریبان‌گیر شدن فساد و تهدیدات هستند.

وی با اشاره به مصادف شدن سالروز شهادت امیرکبیر و رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهارکرد: آیت‌الله رفسنجایی یک فرد سازنده و همراه و همیار انقلاب و مقام معظم رهبری در لحظات خوب و بد، سخت و آسان بود.

استاندار مرکزی خطاب به داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی ابراز کرد: شما امدادگران این کشور در لحظات سخت و حادثه هستید و کاری که شما انجام می‌دهید دست کمی از مردان و زنانی که در طول تاریخ نامشان ثبت شده و به نیکی یاد می‌شوند ندارید و امیدواریم خانواده هلال احمر استان که مرکب از جوانان، مردان و زنانی است که با همه توان خود برای کمک‌رسانی به هم نوعان خود در صحنه هستند سربلند باشند، این خانواده بزرگ در حوادث مختلف پای در صحنه گذاشته و از یک سربازی که در جبهه‌های نبرد برای پیروزی کشور خود می‌جنگند کم ندارند.

آقازاده تصریح کرد: جمعیت هلال احمر و داوطلبان این جمعیت سربازان کشور بوده و وظیفه خود را به نحو احسن و بدون هیچ چشم داشتی انجام می‌دهد، کشور جز کشورهای قرار گرفته در نوار بلایایی طبیعی و جز 10 کشور نخست دنیا در داشتن بیشترین بلایای طبیعی مثل زلزله، سیل، خشک‌سالی و غیره است که این نشان از نیاز به یک لشکر منظم، قوی و با امکانات مناسب است تا در مواقع نیاز وارد عمل شود که خوشبختانه با همه سختی‌های هلال احمر در طول 40 سال این نهاد همیشه محبوب و مورد استقبال مردم بوده است.

وی عنوان کرد: هلال احمر همیشه یک نهاد محبوب و 100 درصد مردمی است و اگر دولت در آن حضور دارد تنها به سبب راهبری کردن سازمان است، هر کجایی که نیاز به حضور امدادی است هلال احمر زودتر از همه حاضر می‌شود و به افراد حادثه دیده کمک کرده و در برخی از موارد در هنگام کمک خودشان مجروح، مصدوم می‌شوند.

آقازاده بیان کرد: مردم ایران چه قبل و چه بعد از اسلام مردم بافرهنگ و کمک کننده به هم نوع خود بودند و البته بعد از اسلام این احساس بیشتر شده است، در ابتدای انقلاب و دو و سه ماه آخر که منتهی به پیروزی انقلاب شد مردم در همه کارهای و مسائل زندگی به مشکل برخورده بودند اما کار هلال احمر را خود مردم به صورت خودجوش انجام می‌دادند.

استاندار مرکزی تأکید کرد : در آن زمان کشور انسجامی را به خود دید که واقعا بی‌سابقه بود، باید این روحیه کمک‌رسانی، امداد و تعاون حفظ شود، امروز هلال احمر این کار را انجام داده و نمی‌گذارد که این خط خوب و مهربانی کم‌رنگ شود و این خود بزرگترین دستاورد آن است، در استان مرکزی 6 هزار داوطلب جمعیت هلال احمر وجود دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم ایران مردم خوبی هستند اما برخی اوقات اختلافات زیاد و عدم مدیریت و سو مدیریت سبب می‌شود جلوی موتور محرک مردم در انجام کارهای خیر و احسنه گرفته و آن را کند می‌کنند، مسئولان باید توجه کنند که نه تنها مانع نباسند بلکه هموار کننده ایت امرژی مثبت مردمی هم باشند.