سید علی آقازاده:
بروکراسی‌های اداری فعالان حوزه صنعت استان مرکزی را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است

استاندار مرکزی گفت: بروکراسی‌های اداری فعالان حوزه صنعت استان مرکزی را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در شرکت فلزسازه اراک افزود: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بحث بررسی موانع و مشکلات واحدهای تولیدی در کانون توجه قرار گرفته و شاید بتوان گفت این موضوع در استان مرکزی که از حجم بالایی از صنایع مختلف برخوردار بوده دارای اهمیت بیشتری بوده و موضوع بررسی مشکلات شرکت‌های مختلف و تلاش برای برطرف کردن آنها مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی اظهارکرد: یکی از افتخارات صنعتی استان شرکت فلزسازه با فعالیت بوده که فعالیت آن در حوزه تولید مصنوعات آلومینیوم است، این واحد تولیدی که با مسائلی در رابطه با تامین اجتماعی روبه‌رو است امروز در برنامه بازدید قرار گرفته با بازدیدی که انجام شد، قرار شد که سازمان تامین اجتماعی ددر حد اختیارات و وظایفی که در چهارچوب قانون برعهده دارد در راستای برطرف کردن مشکلات این مجموعه تلاش کند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در واقع برطرف‌سازی مشکلات واحدهای تولیدی از اولویت‌های نشست‌های اقتصاد مقاومتی است، متاسفانه بروکراسی‌های اداری فعالان حوزه صنعت را با مشکلاتی روبه‌رو کرده که در این زمینه نیاز به همکاری هر چه بیشتر تمام دستگاه‌های استان در راستای حمایت از بخش خصوصی و اجرایی شدن مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی است تا بتوانیم در جلسه آینده نتیجه این مصوبات را به اعضای این ستاد ارائه کنیم.

آقازاده بیان کرد: شرکت کیمیاصنعت فردوس هم از دیگر شرکت‌های استان بوده که بحث توسعه‌ای آن با مشکلاتی روبه‌رو است، از جمله مشکلات این شرکت به راه دسترسی، نبود مشتری داخلی و صادرات محصول اشاره کرد که در این زمینه هم مقرر شد که صنعت و معدن استان بحث صادرات این شرکت را مورد بررسی قرار دهد چرا که این شرکت با وجود متقاضیان خرید محصول بیشماری که در 5 ماه گذشته داشته اما الان خرید محصولات تولیدی آن با مشکل روبه‌رو شده است.

وی ادامه داد: از نیازهای اساسی این شرکت می‌توان به بهسازی جاده دسترسی و توسعه 6 هزار هکتار از اراضی آن با کابری انبار بدون افزایش ظرفیت اشاره کرد، امید داریم که بتواین با همکاری و مشارکت مدیران این شرکت بتوانیم بخش عمده‌ای از مشکلات این شرکت را در سال آینده برطرف کنیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: بنابراین در راستای برطرف‌سازی مشکلات شرکت‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی و حمایت از بخش خصوصی همه وظیفه دارند که در حد اختیاراتن خود همکاری داشته باشند، توسعه 6 هزار مترمربعی کارخانه کیمیاصنعت انجام می‌شود و بحث دسترسی آن هم با مشارکت راه و شهرسازی برطرف می‌شود تا به عنوان قطب صنعتی معرفی و واحدهای تولیدی دیگر هم در این محدوده مشغول به فعالیت شوند.

آقازاده در پایان با اشاره به شرکت کارا از صنایع زیردست شرکت آذرآب هم خاطرنشان کرد: حقوق کارگران این شرکت خوشبختانه به صورت کامل پرداخت می‌شود و عملکرد و فعالیت پذیرفته‌ای را در این مجموعه شاهد هستیم که به منظور افزایش تولید آن نیاز است که 18 هزار متر مربع زمین در دو فاز با حداکثر اختیارات استان در بخش‌ تعیین قیمت درراستای حمایت از واحدهای تولیدی واگذار شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی هم در این جلسه با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان گفت: خیلی از مسائل و مشکلات باید در کاگروه ملی تسهیل و رفع موانع پیگیری شود که در رابطه با این مسائل مکاتباتی با وزارت صنعت و معدن انجام می‌شود.

سعید فرخی افزود: بخش دولتی در این زمینه باید با حمایت از بخش خصوصی درراستای توانمندسازی آن گام برداشته و نسبت به انجام اقدامات مناسب تلاش کنند.