آیت الله دری نجف آبادی :
ایمن بودن کشور در برابر بیش از ۹۰ درصد بیماری‌ها از برکات انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: ارائه این سطح از خدمات بهداشتی و درمانی از برکات انقلاب بوده و توسعه مراکز درمانی در سطح کشور و حتی در دورترین نقاط سبب شده که کشور در مقابل بیش از ۹۰ درصد از بیماری‌ها ایمن باشد.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در آیین تجلیل از پرستاران بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک افزود: از جمله برکات انقلاب اسلامی می‌توان به زیرساخت استاندارد و با کیفیت درمانی اشاره کرد که به‌عنوان سرمایه ماندگار حوزه سلامت از ابتدای پیروزی انقلاب شاهد آن، چه در استان و چه در دیگر نقاط کشور بودیم.

وی اظهارکرد: بنابراین باید همواره قدردان این خدمات باشیم که به برکت انقلاب اسلامی در نقاط مختلف سطح کشور شاهد ارائه خدمات در این حوزه هستیم و امیدواریم که روز به روز سطح این خدمات ارتقاء پیدا کند و در نقاط کم‌برخوردار هم شاهد ارائه خدمات مطلوب و مورد نیاز باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: به طور قطع این امکان وجود دارد، همان طور که تعداد پزشکان متخصص، تعداد مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و دیگر خدمات مربوط به حوزه بهداشت و درمان که امروز شاهد آن هستیم با قبل از پیروزی انقلاب قابل مقایسه نیست.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: ارائه خدمات در این سطح همه و همه به برکت جمهوری اسلامی است و امروز ما شاهد ارائه خدمات مطلوب و در سطوح بالا در بسیاری از نقاط کشور هستیم و توسعه مراکز درمانی در سطح کشور و حتی در دورترین نقاط سبب شده که کشور در مقابل بیش از 90 درصد از بیماری‌ها ایمن باشد.

وی ادامه داد: عملکرد مطلوبی را که دستاورد انقلاب اسلامی است می‌توان در مقایسه کشورهای همسایه در این زمینه با کشور ایران مشاهده کرد، درحالی که مردم این کشورها از بیماری‌هایی رنج می‌برند که در ایران وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: یعنی ایران اسلامی با بیش از 8 هزار و 500 کیلومتر مرز، در مقایسه با کشورهای همسایه خود دارای وضعیت مطلوب‌تری در حوزه سلامت بوده که این بیانگر عملکرد مطلوبی است که از برکات انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: اقدامات خوبی را در بحث تربیت پزشکان متخصص و توجه به حوزه سلامت مردم در این 40 سال شاهد بودیم که ارائه خدمات در این سطح را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به شرایط خاص بیمارستان آیت‌الله خوانساری ابراز کرد: از آنجایی که مراجعه‌کنندگان به این بیمارستان شرایط ویژه‌ای را دارند باید بحث رعایت اصول اخلاقی مورد توجه ویژه قرار گیرد و نسبت به کادر پرستاری و خدماتی این مجموعه باید دقت‌های لازم باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تأکید کرد: بنابراین از مجموعه پرسنل این بیمارستان تقاضا داریم که با صبوری بیشتر و رعایت شرایط ویژه این بیماران درراستای روحیه بخشیدن به آنها و آرامش آنها گام بردارند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: چراکه این پرستاران هستند که می‌توانند با صبر و بردباری خود چراغ امید را با زحمات در دل این خانواده‌ها روشن کنند و با الگو گرفتن از حضرت زینب(س) روح همدلی و حمایت را در جامعه زنده نگه دارند.

وی در پایان با اشاره به ضرورت الگوگیری پرستاران از حضرت زینب(س) خاطرنشان کرد: توجه به خصوصیات اخلاقی و شخصیتی این بانوی بزرگوار و الگو گرفتن از آنحضرت می‌تواند پرستاران را در ادامه مسیر و رسالت سنگینی که بر عهده دارند یاری دهد.