آیت الله دری نجف آبادی:
ارگان‌های نظارتی و امنیتی با رصد فعالیت‌های دستگاه‌ها از فساد مالی جلوگیری کنند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: یکی از وظایف مهم نیروهای نظارتی و امنیتی رصد فعالیت دستگاه‌های اجرایی است، چراکه وجود فسادهای مالی در دستگاه‌های مختلف علاوه بر این که هدررفت بیت‌المال را به همراه دارد سبب بی‌اعتمادی عمومی هم می‌شود.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در دیدار با نیروهای نظامی و امنیتی استان مرکزی با اشاره به ظرفیت بالای ایران در حوزه‌ نیروهای مسلح افزود: خوشبختانه ایران اسلامی در زمینه نیروهای مسلح دارای کارنامه درخشانی است که در تمام بخش‌های استارتژیکی، موشکی، امنیتی، زمینی، هوایی، دریایی و امنیتی می‌توان آن را مشاهده کرد که حاصل همت و تلاش نیروهای مخلص و متعد در این حوزه‌ها بوده که عزتمندی کشور را به همراه داشته است.

وی اظهارکرد: اقتداری که امروز ایران اسلامی به همت این نیروهای نظامی، امنیتی و انتظامی از ان برخوردار است به سدی مستحکم در برابر تهدیدات دشمن تبدیل شده و در شناسایی تهدیدات دشمنان و مقابله با آنها آمادگی لازم را دارند و از ظرفیت حداکثری برای وحدت ‌رویه و هم‌افزایی برای مقابله با این تهدیدات برخوردار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: نخستین وظیفه نیروهای نظامی و امنیتی حفظ و صیانت از ارزش‌های نظام اسلامی و جایگاه رفیع ولایت فقیه است، بنابراین در این راستا باید شناسایی به موقع توطئه‌های دشمنان مد نظر باشد و با تلاش این نیروها مهار شود.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: یکی از وظایف مهم نیروهای نظارتی و امنیتی رصد فعالیت دستگاه‌های اجرایی و و تحت نظر قرار دادن فعالیت‌های آنها است، چراکه وجود فسادهای مالی در دستگاه‌های مختلف علاوه بر این که هدررفت بیت‌المال را به همراه دارد سبب بی‌اعتمادی عمومی هم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: نظارت بر فعالیت‌ها باید مورد اهتمام ویژه باشد تا شاهد بروز مسلائل و مشکلات نباشیم، چیزی که در برخی از صندوق‌های قرض‌الحسنه شاهد بودیم که با سوءاستفاده از اموال مردم بیش از 240 هزار میلیارد ریال خسارت وارد کردند که اگر نظارت کافی بود امروز مردم به این شکل متضرر نمی‌شدند.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: نظام امنیتی کشور باید از فرصت به دست آمده به بهترین نحو استفاده کند، زیرا برخورداری از یک نظام امنیتی و نظارتی مقتدر برای صیانت و حراست از ارزش‌های ناب اسلام و همچنین مکتب اهل بیت(ع) در طول تاریخ بی‌سابقه بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت دستگاه‌های امنیتی سرمایه نرم نظام اسلامی است و سربازان گمنام امام زمان (عج) در کش و قوس بحران‌های مختلف امنیتی، جز با هدف رضایت خداوند درراستای تامین امنیت مردم ایران اسلامی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی حرکت نکرده‌اند.