آیت الله دری نجف آبادی:
دستیابی آسان آحاد جامعه به کتاب مورد توجه مسئولان قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: بررسی رشد شاخص‌های کتابخانه‌های عمومی نشان می‌دهد در این زمینه موفق بوده‌ایم که شایسته تقدیر است اما نباید به این میزان رشد اکتفا کرد و باید به دنبال ایجاد کتابخانه‌های ماندگار بود.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در دیدار با کارکنان کتابخانه‌های استان مرکزی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در بین آحاد مختلف جامعه افزود: با توجه به این که در ایام فاطمیه قرار داریم، حضرت فاطمه(س) برای ما الگویی با ارزش هستند زیرا آنحضرت دارای فضایل اخلاقی بسیاری بوده که در عناوین و القاب حضرت فاطمه(س) القاب مختلفی چون طاهره، صدیقه، زکیه و سایر عناوین را مشاهده می‌کنیم که تمام این کلمات نشانگر یک دنیا مفهوم متعالی هستند.

وی اظهارکرد: وظیفه مهم رسانه‌ها، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تشریح فضایل حضرت فاطمه(س) به عنوان الگویی جامع برای مردم است زیرا هر یک از عناوین حضرت فاطمه(س) کتاب بزرگی بوده که وظیفه ما دستیابی به این کتاب و فضایل آن است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: باید براساس ارزش‌های اسلامی موجود در جامعه فرزندان خود را تربیت کرده و به این سمت هدایت کنیم تا در این مسیر قدم بردارند و تلاش کنیم تا این الگوهای متعالی را در جامعه زنده نگه داریم.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: یکی از دستاوردهای نظام اسلامی پیشرفت‌هایی است که کشور در تمام زمینه‌‎ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی کسب کرده به طوری که وضعیت فعلی در تمام عرصه‌ها با وضعیت و شرایط قبل از انقلاب قابل مشاهده نیست زیرا اکنون تمام شهرها و روستاها پیشرفت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: مردم و مسئولان باید با یکدیگر وحدت داشته باشند زیرا وحدت رمز موفقیت و پیشرفت کشور و عامل براندازی و ازبین بردن نقشه‌ها و دسیسه‌های شوم دشمنان است، به همین سبب باید وحدت خود را همیشه حفظ کنیم تا جمهوری اسلامی با قدرت از تمام پیچ و خم‌ها عبور کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: بررسی رشد شاخص‌های کتابخانه‌های عمومی نشان می‌دهد در این زمینه موفق بوده‌ایم که شایسته تقدیر است اما نباید به این میزان رشد اکتفا کرد بلکه باید به دنبال پیشرفت در این زمینه باشیم تا بتوانیم کتابخانه‌های ماندگار ایجاد کنیم.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: موضوع کتاب و کتابخوانی یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید بیشتر به آن اهمیت داد به همین سبب خانواده‌ها باید بیشتر به کتاب و کتابخوانی اهمیت دهند و ارتباط بیشتری با کتابخانه‌ها داشته باشند تا این کار جزو ضرورت‌های زندگی شود.

وی ابراز کرد: از جمله اولویت‌های دست‌اندرکاران کتاب و کتابخوانی باید تلاش درراستای دستیابی آسان آحاد مختلف جامعه به کتاب، صیانت از کتاب‌های موجود، حمایت از مولفان، شناسایی نیازهای جامعه و تدوین کتب براساس آن، معرفی خدمات انقلاب و دستاوردهای آن، معرفی خیانت‌های دوره پهلوی و تالیف کتب کاربردی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: اهالی قلم باید از فرصت‌ها استفاده کنند تا خدمات نظام و انقلاب را به آحاد مختلف جامعه به‌ویژه نسل‌های آینده و نسل جوان معرفی کنند زیرا کتاب نماد شرایط فرهنگی جامعه است.