سید علی آقازاده:
نرخ بیکاری در استان مرکزی به ۶.۹ درصد رسید‌

استاندار مرکزی با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان مرکزی به ۶.۹ درصد رسید گفت: شرایط صنایع بزرگ استان مرکزی روبه رشد و بهبود است.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در نشست با فعالان اقتصادی استان مرکزی با اشاره به عملکرد اقتصادی و تولیدی استان مرکزی افزود: با توجه به اینکه استان مرکزی در یک سال گذشته عملکردهای اقتصادی و تولیدی شایسته‌ای را داشته، سیاست راهبردی تیم اقتصادی استان مرکزی بر مبنای کاهش مزاخمت برای تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی است که تا حدودی دی این کار پیشرفت داشته‌اند و تلاش می‌کنیم تا پایان سال در این زمینه عملکرد خوبی برای اقتصاد استان مرکزی داشته باشد.

وی اظهار داشت: آمارها نشان می‌دهد که عملکرد اقتصادی استان مرکزی در 11 ماهه سال 97 قابل قبول است به‌طوری که با همکاری مسئولان در این زمینه برای اینکه شاهد نتیجه مطلوب در استان مرکزی باشیم، تلاش می‌کنیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بازید امروز رئیس مجلس شورای اسلامی از شرکت هپکو اراک امیدآفرین بود به طوری که این شرکت با عزم و اراده و همکاری کارگران این شرکت دوباره به چرخه تولید برگشته، امروز نیز از 15 دستگاه تولیدی در این شرکت رونمایی شد که در سالن‌های این شرکت شاهد رونق تولید و چرخه اقتصادی هستیم.

آقازاده بیان کرد: علاوه بر شرکت هپکو اراک صنایع بزرگ دیگر در استان از جمله ماشین‌سازی، آذراب، واگن‌پارس،ایرالکو و .. هم شاهد بهبود شرایط آنها و خرکت رو به رشد آنها هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استان مرکزی در زمینه کاهش نرخ بیکاری نسبت به سال گذشته عملکرد شایسته‌ای را شاهد هستیم به طوری که در این زمینه به نرح 6.9 درصد رسیدیم همچنین امیدواریم تا پایان سال به یک میلیارد و 100 میلیون دلار صادرات غیرنفتی برسیم