سید علی آقازاده:
افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۳۵۵ پروژه با اعتبار ۲۵ هزار میلیارد ریالی در استان مرکزی

پروژه در بخش‌های مختلف با هزینه‌کرد اعتباری بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد ریال در استان مرکزی افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در مصلی بیت‌المقدس شهر اراک با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی ایران برای مردم و کشور امنیت و اقتدار و صلابت را به ارمغان داشت بهطوری که قدرت دفاعی کشور عامل اقتدار، حفاظت و صیانت از ایران اسلامی است.

وی اظهار کرد: در طول چهل سال گذشته و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، مسئله امنیت از جمله اصلی‌ترین و مهمترین بحث‌هایی است که همواره در دستور کار مسئولان نظام جمهوری اسلامی قرار داشته و در این زمینه اقدامات موثری صورت گرفته است به طوری که به سبب همین کار و تلاش‌ها، ایستادگی و مقاومت ملت ما و رشادت ایثارگران و کار پرتلاش جوانان متعهد و متخصص در کشور موفق شده‌ایم تا به پیشرفت‌های چشم‌گیر و درخور توجهی در حوزه دفاعی و موشکی برسیم که این موضوع عزت و اقتدار ما را در منطقه و دنیا رقم زده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به کشوری تجاوز نکرده و نمی‌کند، اما با این حال و با تمام توان از آب و خاک و تمامیت ارضی خود مقتدرانه دفاع می‌کند و برای این مهم همه توان و امکانات را به کار می‌گیرد.

وی ادامه داد: البته این برهمه آشکار و پرواضح است که دشمن از قدرت دفاعی و توان اقتداری جمهوری اسلامی ایران به شدت واهمه دارد زیرا این مهم سبب خنثی شدن توطئه‌های دشمنان و بی‌اثر بودن تهدیدات آنان شده است.

آقازاده عنوان کرد: ایران اسلامی در طول 4 دهه انقلاب اسلامی توانسته در حوزه‌های مختلف علم، دانش و فناوری به پیشرفت‌های چشمگیر و قابل توجهی دست پیداکند به طوری که امروز در بسیاری از بخش‌های علمی جزو کشورهای مقتدر و نخست دنیا به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد:در سیاست خارجی نیز جمهوری اسلامی ایران در مسیر موفقی حرکت داشته به طوری که یک الگوی موفق از سیاست خارجی توام با حفظ اقتدار و تمامیت ارضی کشور را به منصه ظهور گذاشته است.

رشد پروژه‌های دهه فجر در سطح استان مرکزی در سال97

استاندار مرکزی با اشاره به بهره‌برداری از پروژه‌های دهه فجر در چهل سالگی انقلاب اسلامی در استان مرکزی بیان کرد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته، تا پایان دهه فجر امسال هزار و 355 پروژه در بخش‌های مختلف عمرانی، اقتصادی، روزشی، فرهنگی، خدماتی و سایر بخش‌ها با هزینه‌کرد اعتباری بالغ بر 25 هزار میلیارد ریال در استان مرکزی افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.

وی ابرلز کرد: سال گذشته تعداد طرح‌های دهه فجر در استان مرکزی بالغ بر 803 پروژه و طرح بوده که رشد چشمگیر و قابل توجهی را در استان شاهد بودیم که نشانگر سعی و تلاش مسئولان و خدمت‌گذاران برای حل مشکلات و خدمت رسانی به مردم است.

استاندار مرکزی با اشاره به تلاش برای حل مشکل بیکاری در استان مرکزی تاکید کرد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته نرخ بیکاری استان کاهش پیدا کرده به طوری که سال گذشته نرخ بیکاری در استان 8.4 بوده که امسال به 6.9 کاهش پیدا کرده، اما هنوز باید تلاش کرد تا 40 هزار فرصت شعلی که در استان نیاز است به منظور برطرف شدن بحران بیکاری ایجاد شود.

وی بیان کرد: البته امیدواریم تا سال آتی 10 هزار فرصت شغلی جدید در این استان ایجاد شود تا با عبور از این شرایط اقتصادی، شرایط به به شکلی رقم بخورد که مردم استان کمتر با مشکلات معیشتی و اقتصادی موجه باشند.

آقازاده اظهار کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته در استان مرکزی، صنایعی که در طول سال‌های گذشته با مشکلات و بحران روبرو شده‌اند توانستند دوباره چرخه تولید خود را احیا کرده و بسیاری از مشکلات این صنایع برطرف شده که البته پیگیری برای حل کامل مشکلات صنایع استان مرکزی با تمام توان درحال انجام است.

استاندار مرکزی افزود: شرکت هپکو سال پیش شرایط مطلوبی نداشت، اما امروز با تلاش کارگران و مسئولان به عنوان خدمت‌گذار مردم و کارگران در مرحله تولید قرار گرفته و روز قبل نیز با حضور رییس مجلس شورای اسلامی از 15 دستگاه‌ ماشین‌آلات تولیدی این شرکت در چهار ماه اخیر رونمایی شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت‌های دیگری از جمله آذرآب،ماشین‌سازی، کمباین‌سازی که سال قبل با مشکلاتی مواجه بودند امروز فعال هستند که البته امکان دارد در بحث پرداخت حقوق کارگران مشکلاتی وجود داشته باشد که البته این موضوع مربوط به مطالبات شرکت از سایر شرکت‌ها بوده و امیدواریم تا پایان سال بخشی از حقوق کارگران پرداخت شود.