آیت الله دری نجف آبادی:
مدیری که توان حل مشکلات مردم را ندارد باید پست خود را ترک کند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: اگر مسئولان و مدیران نمی‌توانند کاری انجام داده و مشکلی را برطرف کنند امور را رها کرده و بروند و به ملت و آرمان‌ها خیانت نکنند.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه‌های نماز جمعه اراک که در مصلی بیت‌المقدس این شهرستان برگزار شد برضرورت تلاش مسئولان برای حل مشکلات مردم افزود: اگر مسئولان و مدیران نمی‌توانند کاری انجام داده و مشکلی را برطرف کنند، امور را رها کرده و بروند و به ملت و آرمان‌ها خیانت نکنند چرا که باید با همت و تلاش به سمت دهه خود اتکایی و عزت حرکت کنیم.

وی اظهارکرد: امروز مردم با قدرت ایستاده‌اند و گردنه‌ها را پشت سر می‌گذارند و پشت این گردان‌ها استقلال همه جانبه رقم می‌خورد و گامی از مسیر و راه ولایت عقب‌نشینی نمی‌کنند بنابراین مسئولان با همت و تلاش مشکلات را برطرف کنند.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: تلاش مجلس، دولت و ملت در آستانه دهه پنجم انقلاب اسلامی امری مهم و ضروری است چرا که تحریم‌ها از جهتی گرفتاری دارد اما از جهت دیگر برای ناامیدی از بیگانگان و تکیه بر داخل مفید است به طوری که در این سال‌ها مشاهده می‌کنیم در هرمقطعی توکلمان به خدا بوده موفق و پیروز بوده‌ایم.

وی ادامه داد: صنایع و کارخانه‌های ما نباید منتظر قطعات خارجی باشند و باید مراکز تحقیقاتی خود را پویا کرده و با تلاش داخلی مشکلات را برطرف و با تولید نیازهای کشور در مسیر خودکفایی و استقلال داخلی حرکت کنند.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: وحدت از جمله موارد مهم در کشور است و همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند امروز بیش از هر زمانی به وحدت و انسجام داخلی نیازد داریم چرا که با همدلی و وحدت باید بتوانیم این کشتی با ظرفیت را حرکت دهیم و در آینده شاهد موفقیت‌های بیشتری باشیم.

امام جمعه اراک به ایام پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و ابراز کرد: مردم مهندسان و معماران انقلاب و نهضت خمینی کبیر(ره) هستند هر چند در جریان انقلاب شاهد ریزش‌ها و رویش‌هایی بوده‌ایم به طوری که برخی افراد و جریان‌ها گاهی سهم‌خواهی از قدرت دارند و عده‌ای نیز ابزار دست دشمنان می‌شوند اما جریان بزرگ و اصیل انقلاب در این مسیر چهاردهه خود، کارنامه بسیار درخشانی دارد.

وی تصریح کرد: اساس انقلاب اسلامی بر ایمان، خدا، اخلاص و تکلیف مداری قرار گرفته و این انقلاب برای پول، ثروت و قدرت نبوده بلکه برای عزت و شرف، استقلال و سربلندی و پیشرفت ملت بزرگ ایران است.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: برگزاری انتخابات، آزادی و مردم سالاری دینی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی است به طوری که مردم ما در طول این چهل سال سی و هفت مرتبه پای صندوق‌های رای حضور یافته و در این چهل سال اخلاص و همت مردم مورد تقدیر و تجلیل است چرا که ملت ما مردمی قدرشناس، معتقد و متعهد هستند.

وی ابراز کرد: حضور آگاهانه و حماسی مردم در روز 22 بهمن ماه داغ دیگری بر دل آمریکایی‌ها می‌گذارد و برای همیشه این داغ را احساس می‌کنند و در این روز ملت ایران با امام(ره) و شهدا بیعت می‌کند و نشان می‌دهد که از انقلاب پشیمان نشده و پای آنها ایستاده است و اگر دشمنان خیال می‌کنند که با تبلیغات خود ما را از امام و شهدا دور می کنند خیال خام آنها است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی در منطقه تاکید کرد: امروز شاهد هستیم که صهیونیست‌ها در لاک خود فرو رفته و دچار ذلت و نکبت شده‌اند و آرمان از نیل تا فرات برایشان دست نیافتنی و نابود شده است.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: قدرت‌گیری شیعیان در لبنان و ایجاد برادری و اخوت جهان اسلام میان مردم ایران و عراق و سوریه از دیگر دستاوردهای این روزهای انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: غربی‌ها دنبال مطامع و منافع خود هستند و از استقلال ایران شکایت دارند و می‌گویند چرا جمهوری اسلامی در برابر جنایات آمریکا، رژیم سعودی و رژیم صهیونیستی سکوت نمی‌کند این در حالی است که برخوردهای غربیان برخوردهای دوگانه است به طوری که از طرفی از جنایات آل‌سعود در یمن و از طرفی از کودتا در ونزوئلا حمایت می‌کنند که همان سیاست یک بام و دو هوای این دولت‌ها بوده این در حالی است که وجدان اجازه نمی‌دهد که در برابر این جنایات سکوت کنیم چرا که درس اسلام و ولایت است که تا آخر از ملت‌های مظلوم دفاع خواهیم کرد.