حجت الاسلام محمد قمی:
انقلاب اسلامی برای ملت ما و مردم جهان خیر کثیر داشت

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بسیاری از مردم جهان عاشق امام(ره) بوده و هستند چراکه از امام(ره) خیر دیدند و این انقلاب خیر کثیر برای ما و مردم جهان داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در همایش رویش های انقلاب در پرتو قرآن که به همت دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران برگزار شد با بیان اینکه عاشقی و محبت امری ظاهری نیست افزود : عاشقی باید در وجود انسان اتفاق بی افتد و کسانی که عاشق حق و حقیقت و دلداده مبداء همه مهربانی‌ها یعنی خداوند هستند اتفاقی در وجودشان افتاده که نمی توانند نقش عاشق را بازی کنند بلکه به معنای حقیقی عاشق هستند.

رئیس سازان تبلیغات اسلامی امام راحل را خود خوبی و حقیقت آن برشمرد و اظهار کرد: امام کسی بود که دلش برای خدا می تپید و عاشق خدا بود و به این دلیل به همه محبت داشتند و این از سر محبت به خداوند عالم و اثر ایمان قلبی فرد به خداوند است.

این مسئول اضافه کرد: جای ایمان و خوبی در قلب است که از دلدادگی به خدا شروع می‌شود و مهمترین ثمر و مأنوس شدن با قرآن این است که این کتاب آسمانی باب ارتباط مؤمنانه با خداوند را باز می‌کند.

وی بیان کرد: قرآن انسان‌ها را هدایت می‌کند و مؤمنان هم گره گشا هستند و یکی از این مؤمنان امام راحل؛ حقیقتاً گره از کار مردم باز کرد و برای خیر رساندن به مردم نه در ظاهر بلکه به طور حقیقی قدم برداشت.

قمی تصریح کرد: انسان مؤمن از دوست داشتنی‌های خود برای خدا می گذرد مانند حضرت زهرا سلام الله علیها، امام راحل نیز خیرشان به تمام مردم عالم رسید و با ایستادن در برابر ظالمان بزرگ عالم از مظلومان جهان دفاع کرد.

وی عنوان کرد: در بسیاری از کشورهای دیگر مانند هندوستان انسان‌هایی هستند که عاشق امام بوده و هستند چراکه از امام(ره) خیر دیدند و این انقلاب خیر کثیر برای ما و مردم جهان داشته که یکی از آن‌ها رونق محافل قرآنی است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ابراز کرد: امام برای خدا قیام کرد به شکلی که دست ما را گرفت و قیام لله را به ما یاد داد درحالی که توسری خور بودیم اما امروز توسری خور نیستیم و برای تقویت قرآن سر خود را بالا می گیریم.

حجت الاسلام قمی در پایان خاطرنشان کرد: قرار گرفتن در بین رویش‌های جوان انقلابی لذت دارد و انسان قوت قلب پیدا می‌کند اما روشن است که طرح قرآنی و انس با قرآن در زندگی ما باید جاری باشد تا خداوند حیات طیبه قرآنی را نصیب ما کند و بیشترین بهره از قرآن را به ما برساند و ما نیز بتوانیم بیشترین بهره‌ها را به دیگران برسانیم.