سید علی آقازاده:
اعتبارات دولتی برای تامین فضاهای آموزشی مناسب کافی نیست

استاندار مرکزی گفت: با توجه به این که اعتبارات دولتی برای تامین فضای آموزشی مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان در کشور کافی نیست یا به عبارتی نمی‌تواند پاسخگوی این نیاز باشد خیران به عنوان بازوان حمایتی دولت در این زمینه فعال هستند.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در آیین بهره‌برداری از هنرستان پسرانه خیرساز جوادیپور در ساوه با اشاره به مشارکت خیران در امر مدرسه‌سازی افزود: خیران با کمک‌های خود، همکاری و مشارکتی که در پیروزی انقلاب اسلامی برای مردم و کشور داشتند سبب شد تا این دوران سخت انقلاب را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی اظهار کرد: مشارکت خیران در امر مدرسه‌سازی علاوه بر کمک‌های خیرخواهانه به مردم ، اجر و پاداش اخروی به همراه دارد همچنین کمک‌ها و همکاری خیران در کنار ایستادگی، رشادت و دلیری‌های رزمندگان در پیروزی انقلاب اسلامی سبب به ثمر نشستن این انقلاب شد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: جوانان این مرز و بوم برای دفاع از کشور جان خود را فدا کردند تا اکنون آرامش و آسایش داشته باشیم و دانش آموزان در آرامش و امنیت به تحصیل علم و دانش بپردازند و قله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارند.

آقازاده عنوان کرد: آرامش و امنیت کنونی که به برکت انقلاب اسلامی به‌ دست آمده نعمت بزرگی است که در این راه خون‌های بسیاری ریخته شده به همین سبب دانش آموزان باید قدر آن را بدانند و با شعور انقلابی و فرهنگی خود پاسخ ایستادگی و فداکاری جوانان و رزمندگان در دفاع از کشور را با درس خواندن بدهند زیرا دانش‌آموزان سفیران فرهنگی انقلاب هستند که باید ادامه‌دهنده راه رزمندگان دفاع مقدس باشند.

وی بیان کرد: جوانان ما با تلاش و کوشش فراوان در مراکز فرهنگی و تبلیغی برای تقویت بنیه علمی و پیشرفت کشور در تمام زمینه‌ها در جهان تلاش می‌کنند که این کار باید ادامه و استمرار داشته باشد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: دانش آموزان شهرستان ساوه دارای استعداد بالایی هستند که خیران سبب شکوفایی این استعدادها می‌شوند، باید توجه کرد که کار خیر تنها مشارکت‌های مالی درراستای توسعه فضای آموزشی با ساخت مدارس نوساز نیست بلکه کسب علم و دانش و انتقال آن به نسل بعدی و هر کاری که در این راستا انجام شود، کار خیر محسوب می‌شود.

آقازاده در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به این که اعتبارات دولتی برای تامین فضای آموزشی مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان در کشور کافی نیست یا به عبارتی نمی‌تواند پاسخگوی این نیاز باشد خیران به عنوان بازوان حمایتی دولت در زمینه تامین فضای آمورشی و سایر موارد فعالیت می‌کنند به همین سبب اگر مشارکت خیران در امر مدرسه‌سازی و همکاری آنها نبود، برای تامین این فضای آموزشی مناسب با مشکل رو به رو می‌شدیم.

محمد بهاروند فرماندار شهرستان ساوه در این جلسه با اشاره به کسبب رتبه ممتاز خیران مدرسه‌ساز استان مرکزی گفت: خیران مدرسه‌ساز استان مرکزی در زمینه ساخت، نوسازی و بهسازی مدارس و فضای آموزشی رتبه ممتازی را کسب کردند و همراه با اعتبارات دولتی برای ساخت مدرسه و نوسازی آنها مشارکت می‌کنند.

وی افزود: آموزشگاه پسرانه جوادی‌پور با زیربنای آمورشی یک‌هزار و 90 متر مربع در 12 کلاس و سه طبقه با صرف اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون ریال توسط خیر و 12 میلیارد ریال توسط دولت احداث شده است.